Akademia z okazji dnia odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada to dla Polaków niezwykły dzień, dzień odzyskania niepodległości. Bez tego dnia nie byłoby nas Polaków, nie byłoby polskiej szkoły, nie byłoby polskiej historii. Dlatego co roku upamiętniamy ten dzień przez akademię przygotowana przez uczniów dla uczniów. W tym roku zadanie to wykonała kl. 7b. Stworzyli nam przestrzeń, w której mogliśmy zamysleć się nad tymi, którzy poświęcili życie dla ojczyzny, nad trudna historią naszego kraju. Dzięki tym bohaterom żyjemy w wolnej Polsce. Ojczyzna nasza została nam dana i zadana i winniśmy jej naszą miłość. Uczniowie kl. 7b opowiadali nam historię przeplataną naszymi pięknymi pieśniami patriotycznymi. Szczególnie wzruszające było wykonanie piosenki „Dziś idę walczyć mamo” przez Franciszka, pozostanie ono długo w naszej pamięci. Dziękujemy kl. 7b i wychowawczyni p. Agnieszce oraz p. Marcie nauczycielce muzyki za przygotowanie apelu dla Niepodległej.