Konkurs piosenki patriotycznej

Piosenka patriotyczna niesie w sobie treść historyczną, która pozwala poznać i utrwalić sobie te wydarzenia, które dla Polski i jej wolności były ważne. Niesie także ze sobą emocje, miłość do ojczyzny, tęsknotę za wolnością i poświęcenie, jakie nasi rodacy złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Podczas konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski nasi uczniowie zaprezentowali repertuar od dawnych piosenek śpiewanych przez żołnierzy do współczesnych utworów oddających hołd miedzy innymi Żołnierzom Wyklętym. Podziwialiśmy wykonie utworów przygotowanych solo oraz w grupach. Prezentacje były tak piękne, że nie zabrakło wzruszeń i oklasków. Wprowadzenie do piosenek przygotował Stanisław z kl. 8b, który wykazał się dużym kunsztem prezenterskim. Jury miało bardzo trudny wybór, prezentacja utworów była bardzo wyrównana. Udało się i już na 6 lekcji zostali wyłonieni zwycięzcy. Liczymy na jeszcze większa frekwencję w przyszłym roku.