Zakończenie roku szkolnego klas ósmych

Dziś (25.06.) pożegnaliśmy naszych uczniów z klas ósmych. Każda klasa miała swoja mszę świętą. O. Terencja zapewnił uczniów, że dalej nie będzie łatwo ale jak podpowiada nam Słowo Boże, budując na Chrystusie mamy w nim siłę. Wspominał katechezy z uczniami klas  ósmych dyskusje teologiczne i ich odważne szukanie prawdy. Dziękował także uczniom, że spotkania z nimi podczas lekcji to była prawdziwa przyjemność i odpoczynek. Na tych spotkaniach nie brakło też dobrego humoru, a wspólnota, która stworzyli była niezwykłym doświadczeniem.

Po Liturgii nastąpiło wręczenie świadectw i wyróżnień oraz podziękowania za wspólnie przeżyte dni. Obydwie wychowawczynie p. Agnieszka i P. Monika prosiły uczniów by byli wytrwali, by nie zapomnieli skąd są. Choć może w środowiskach do których pójdą wartości ewangeliczne nie będą dobrze postrzegane to zachęcały do tego, żeby pamiętali, że nadal są uczniami św. Franciszka.

P. Dyrektor dziękowała wychowawczyniom za trud włożony w prace wychowawczą oraz wszelkie inicjatywy, bo obecne klasy ósme bardzo chętnie przygotowywały dla całej szkoły niesamowite przedstawienia, które pozostaną na długo w naszej pamięci, a zwłaszcza przesłanie jakie ze sobą niosły. Podziękowania popłynęły także do rodziców za to kim sa ich dzieci oraz za zaangażowanie w tworzenie społeczności szkolnej.

Opiekunowi wolontariatu wyróżnili uczniów, których postawa zawsze bezinteresowna i otwarta wyróżniała się szczególnie wśród innych.

Żegnamy naszych już absolwentów i wierzymy, że ideały jakimi żył św. Franciszek pójdą z nimi dokądkolwiek się udadzą.