Tydzień misyjny. Spotkanie z o. Markiem, misjonarzem

Działalność misyjna kościoła to realizacja zadania jakie stoi przed każdym chrześcijaninem, czyli przed każdym z nas. Uczniowie w poszczególnych klasach adoptują dziecko z Boliwii. Dzięki temu mogą one uczyć się w tamtejszych szkołach. Uczniowie utrzymują z dziećmi kontakt listowny. Co roku w trakcie tygodnia misyjnego gości u nas osoba związana z misjami. Tym, razem był to ks. Marek Doszko, który pracował w Papui. Opowiadał nam o życiu ludzi w tym kraju. Różnimy się nie tylko wyglądem i strojem, ale kulturą, która choć wydaje się bardzo prosta, to jednak bogata jest w szacunek do drugiego człowieka i życiem w realnym poczuciu szczęścia. My mamy tak wiele, ale to nie daje nam szczęścia, mogliśmy zrozumieć jak wiele można nauczyć się od tamtych ludzi.