Bal Wszystkich Świętych

Świętość to zadanie jakie stoi przed każdym z nas. We współczesnym świecie nasze święto Wszystkich Świętych wypierane jest przez nowe trendy i mody, które pokazują brzydotę, celebrują śmierć i nawiązują do tego, co złe i przerażające. Społeczność naszej szkoły chce stać na straży naszej polskiej tradycji, by to ona kształtowała świadomość młodych Polaków. Jest to już tradycja naszej szkoły, że organizowany jest Bal Wszystkich Świętych. Na ten czas po szkolnych korytarzach przechadzają się postaci świętych. W tym roku można spotkać było św. Jana Pawła II, św. Franciszka i wielu innych, w tym roku zaszczycił nas swoja obecnością także św. Szarbel. Niosą oni wraz z sobą pamięć o Bogu, dla którego chcieli żyć i do którego chcieli prowadzić innych.

Uczniowie przebierając się za postacie świętych mieli też wielkie zadanie, by wiedzieć kim on był i jaka jest jego historia. Na rozpoczęcie Balu uczniowie kl. 3 b wprowadzili nas w temat świętości i życia naszych patronów. Świętość zaraża i wierzymy, że obok dobrej zabawy podczas balu pozostaną w sercu wartości dla jakich żyli nasi święci.