Szlachetna Paczka – podsumowanie

Szlachetna PACZKA

Nasza Rodzina, którą wylosowaliśmy otrzymała wszystko to co pragnęła a nawet dużo więcej, dzięki Państwa zaangażowaniu.

Finałowy dzień Szlachetnej Paczki był dla Wszystkich bardzo emocjonujący. Spotkaliśmy się w szkole z Wolontariuszami (Zosią G, Zosią P, Zosią Gr, Zuzią, Tosią, Franciszkiem, Julkiem, Wojtkiem, Kosmą) oraz Rodzicami (p. Magdaleną Buczyńską, p. Joanną Szczegielniak, p. Andrzejem Podlasińskim, p. Rafałem Gajek), którzy pomogli nam spakować do aut wszystkie prezenty dla Rodziny i z nami pojechali. Z radością spakowaliśmy wszystkie paczki a było ich 36 szt.

W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy zawieść przygotowanych przez nas paczek do rodziny, musieliśmy zostawić jej w punkcie odbioru Szlachetnej Paczki.

Relacja z dostarczenia Szlachetnej Paczki:

Młodsze dzieci czekały z utęsknieniem na przyjazd osób ze Szlachetnej Paczki.

Rodzina była wzruszona i oszołomiona ilością otrzymanych paczek.

Pani Barbara (mama) bardzo zaskoczona ilością paczek, ze łzami w oczach powiedziała, nie prosiłam aż o tyle rzeczy, nie liczyłam, że ludzie będą tak serdeczni i otwarci.

Pan Grzegorz (tata), niedawno wrócił ze szpitala, był słaby więc nie mógł pomóc, patrzył tylko jak w mieszkaniu pojawiała się jedna paczka za drugą, wzruszył się i jedyne co mógł wymówić to słowo: dziękuję za wielkie serca naszych darczyńców.

Radość dzieci (Ewy, Oli, Darii, Kuby i Miłosza), kiedy rozpakowywali duży karton z prezentami jest nie do opisania, wielka radość, podskakiwanie, niedowierzanie „mamo, mamo, tato, tato, zobaczcie ile rzeczy dostaliśmy”, „mamo zobacz to dla Ciebie, tato zobacz to dla Ciebie”.

Rodzina była zaskoczona, że w paczce pojawiły się również rzeczy, o które nie prosili np. zestaw nagłaśniający. Rodzice i starsze dziewczynki podczas tego spotkania często ocierali łzy, byli bardzo szczęśliwi a zarazem bardzo wzruszeni.

Tata patrząc na rzeczy dla siebie, popłakał się, że otrzymał tak dużo tych koktajli. Powiedział, że jak wraca do domu po chemioterapii, to nie ma ochoty nic jeść, nie ma apetytu, jest słaby, więc wtedy ratuje go ten koktajl. Dodał, że nareszcie będzie mógł pić przynajmniej 1 dziennie, wcześniej pił 1 na kilka dni, gdyż nie stać rodziny na kupowanie tego suplementu. Do końca spotkania był tak wzruszony, ukradkiem ocierał łzy, nie odzywał się, obserwował tę radość, która pojawiła się w ich domu, radość dzieci.

Ten czas rozpakowywania choć na chwilę odwrócił rodzinę od codzienności, od trosk, od choroby taty na inny tor. Choć na chwilę zapomnieli o swoich problemach, oddali się radości.

Rodzina bardzo serdecznie dziękuję swoim Darczyńcom

za wszystkie otrzymane rzeczy.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Pragniemy gorąco podziękować za otrzymaną pomoc. Dziękujemy  za całe serce jakie darczyńca włożył w przygotowanie paczki. Nie przypuszczaliśmy, że może spotkać nas jeszcze coś takiego. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za trud i starania. Paczki, które otrzymaliśmy to fantastyczny prezent. Wszystko jest takie ładne, nowe, a przede wszystkim przydatne. Nie byłoby nas stać na te wszystkie rzeczy.

Pani Barbara wraz z mężem i dziećmi życzy nam przede wszystkim zdrowia, dużo dobra w Nowym Roku 2021, aby przynosił nam radość, nadzieję, pokój i miłość.

Ze swojej strony chciałabym podziękować całej Społeczności Szkolnej za współpracę i przekazaną pomoc rodzinie.

Jesteście Państwo Wielcy!

W trakcie finałowego spotkania byłam bardzo wzruszona mogąc z przedstawicielami naszej szkoły: Wolontariuszami i Rodzicami, przekazać przygotowane rzeczy dla naszej wylosowanej rodziny. Potrzeby rodziny były spełnione w 200%.

Z wyrazami szacunku

Agata Próchnicka