Pożytecznie wykorzystany czas

Nauczyciele nauczają zdalnie, uczniowie uczą się w domu przed komputerem, a budynek szkoły też nie może czekać bezczynnie. Przygotuje się by była piękna kiedy we wrześniu wrócą uczniowie.

Zaczęliśmy spokojnie, został zrealizowany pierwszy etap podłączenia szkoły do sieci OSE – to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Zostały zamontowane podstawowe urządzenia do podłączenia sieci. Zaczęliśmy kłaść kable internetowe, by w każdej sali Internet działał bez zarzutu. 

Dla większego bezpieczeństwa zostały zamontowane kamery na holu 1 i 2 pietra oraz przy na korytarzu przy sali gimnastycznej.

Na placu przy boisku szkolnym powstał mały magazyn na sprzęty ogrodnicze, które “błąkały” się po piwnicach kiedy zostały zburzone magazynki  tak gdzie teraz trwa budowa nowego budynku Przedszkola 210. Magazyn na boisku wygląda uroczo sprawia wrażenie jakby stała tam zaciszna altanka.

Przed budynkiem szkoły na fragmencie zieleni zostanie ustawiona figurka św. Franciszka, która musiała zostać usunięta z ogródka na którym obecnie trwa budowa przedszkola. Św. Franciszek przeczekał w budynku szkoły jakiś czas, by stojąc przed szkołą witać uczniów przychodzących na zajęcia. Nasze Panie z obsługi zaprojektowały i przygotowały teren gdzie ma stanąć figura. Jeszcze tylko trochę pracy i wszystko będzie gotowe.

I największa inwestycja, na holu 1 piętra  montowane są panele wyciszające. Niepozorne ale skuteczne. Młodość ma to do siebie, że chce ogłosić światu, że istnieje, w związku z tym jest tam w czasie przerwy niemożliwie głośno. Nasze uszy jak wrócimy do szkoły trochę odpoczną.