Rekolekcje Wielkopostne kl. IV – VIII – podsumowanie

Relacje klas…

Klasa 8b

Podczas rekolekcji klasa 8b zastanawiała się czy Święty Józef był dobrym kandydatem na męża😊, a także jakie emocje targały naszym Patriarchą oraz jak nimi zarządzał.

Mamy nadzieję, że te refleksje będą znaczące na drodze dojrzewania jednej z naszych najstarszych klas.

Natomiast po rekolekcjach, w ramach lekcji angielskiego, grupy z klas 4-7 nagrywały reklamy pt.: ‘Be like Joseph’. Warto posłuchać!

W tym czasie uczniowie klas ósmych pisali maile o tym, czego nowego dowiedziały się o tegorocznym bohaterze Kościoła oraz w czym chciałyby go naśladować. Plany są ambitne, bardzo konkretne i celne, i mają wielkie szanse na realizację!

Klasa 7

Zdaniem klasy te rekolekcje były inne, niż zwykle, gdyż online. Jednak większość osób była zaciekawiona, zasłuchana, zaangażowana.

Część osób powiedziała, że chce naśladować Świętego Józefa w cierpliwości, gdyż zdają sobie sprawę, że mają z tym duży problem. Inni twierdzą, że będą starali się naśladować Świętego Józefa w byciu dobrym człowiekiem. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą próbowali naśladować Świętego Józefa w codziennym życiu.

Klasa 6b

Uczniowie wyszukali mnóstwo informacji na temat św. Józefa, następnie drużynowo wzięli udział w quizie pt.: Św. Józef znany i nieznany – drużyny podawały w wyznaczonej kolejności pojedyncze informacje o św. Józefie (informacje nie mogły się powtarzać). Konkurs zakończyliśmy po godzinie wyrównanej rywalizacji – informacji zostało jeszcze dużo, ale skończył się czas.

Drugiego dnia zastanawialiśmy się nad tym, co w postawie św. Józefa dotknęło nas najbardziej i ułożyliśmy wierszowane życzenia wielkanocne od naszej klasy.

Klasa 5

Marzec zawsze kojarzy się Nam z miesiącem

poświęconym świętemu Józefowi.

Ponadto papież Franciszek ogłosił rok 2021 rokiem św. Józefa.

W dniach 25-26 marca 2021 klasa 5 brała udział

w rekolekcjach on-line: „Św. Józef – znany i nieznany”. 

Była to doskonała okazja do tego, aby poznać tego świętego,

zawierzyć Jemu siebie, nasze rodziny.

Nasze rekolekcje były też doskonałą okazją do tego,

aby rozwinąć w sobie takie cechy jak:

pracowitość, pobożność, roztropność, wierność, ufność, troskliwość

i wziąć przykład ze św. Józefa, pozwolić mu działać w naszym życiu.