Adwentowy Dzień Skupienia

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko to co zewnętrzne ale to przede wszystkim otwarcie serca na przyjęcie bożej łaski. Klasy 1-3 uczestniczyły w spotkaniach z Jasiem Pociechą, który pod hasłem „Święta w rodzinie” uczył naszych uczniów jak szukać ducha świąt, jak kochać bardziej i jak ważna jest rodzina. Czas ten to była też okazja do przygotowania swojej sali, by Boże narodzenie było coraz bliżej.

Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną …, nie będziesz brał imienia pana Boga twego nadaremno, czcij ojca swego i matkę swoją. Te zadania drogi bożej jakiej szukali uczniowie kl. 4-8 podczas Adwentowego dnia skupienia, przewodnikami byli p. Iza i o. Terencjan. Rozpoczęliśmy mszą św., potem spektakl w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Księży Pijarów w reżyserii p. Zaborek. Spektakl poruszał trudną tematykę dokonywania wyborów, które kiedyś były trudne ale znacznie bardziej oczywiste. W czasie wojny wyboru dokonywali ludzie między dobrem, Bogiem, a życiem. Dziś dokonujemy wyboru między pomocą i dobrem drugiego człowieka, a własna wygodą i świętym spokojem.

Uwieńczeniem przemyśleń nad naszymi wyborami była adoracja najświętszego sakramentu podczas, której uczniowie złożyli serca, na których zapisali to co w swoim życiu chcą zmienić. Ofiarowali je Bogu, by to On pomagał im stawać się z każdym dniem lepszymi. Otrzymaliśmy na zakończenie Boże błogosławieństwo, które zabierzemy ze sobą, by nasze dobre serca przemieniały świat.