Relacja z 6 Pikniku KMO

Drużyna Św. Franciszka na VI Pikniku KMO

W dniu 18 maja 2019 roku w Społecznym Gimnazjum nr 16 STO przy al. Solidarności 113c odbył się VI Piknik Klubów Młodego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznego pikniku były cztery żywioły.
Na pikniku nie zabrakło również naszego szkolnego Klubu Młodego Odkrywcy – Drużyny Św. Franciszka, którego opiekunem jest p. Magdalena Kołodziejska. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Łucja Kopaczewska, Alicja Bytof, Julia Grudowska, Anna Osiak, Katarzyna Dąbrowska, Dominika Trojanowska, Gabriela Krakowiak, Paulina Ciborowska, Hanna i Jan Golańscy, Helena Rżysko, Jacek Gonciarz i Maciej Kołodziejski.
Uczniowie przygotowali dla uczestników pikniku liczne doświadczenia z wodą, m.in. wytwarzanie wirów wodnych, badanie napięcia powierzchniowego, oczyszczanie brudnej wody przy pomocy samodzielnie stworzonego filtru. Badacze z Drużyny Św. Franciszka mieli również okazję poeksperymentować na stanowiskach przygotowanych przez inne kluby. Atmosfera pikniku sprzyjała poszerzaniu wiedzy naukowej uczestników.