Bal karnawałowy – 13.02.2018

Przed samym rozpoczęciem Wielkiego Postu, odbyły się bal karnawałowy. Tematem przewodnim balu były kontynenty, uczniowie mieli przebrać się za mieszkańców lub zwierzęta zamieszkujące dany kontynent. I tak korytarze i sala gimnastyczna zaroiła się od japonek, kowboi, pingwinów, dzikich zwierząt i mnóstwa europejczyków. Zabawa była fantastyczna,

kl. 1-5, bawiły się pod kierunkiem didżeja, zaś klasy starsze same przygotowały muzykę i obsługiwały zabawę. W rogu sali gimnastycznej była foto budka, która cieszyła się ogromnym powodzeniem, kolejka była długa ale każdy mógł z przyjaciółmi zrobić sobie zdjęcie. Muszę też wspomnieć o pięknych rysunkach jakie zdobiły sale gimnastyczną, a przygotowane zostały przez p. Anię i jej klasę 3a. Rysunki przedstawiały mieszkańców danego kontynentu i zwierzęta, które tam żyją, nie było więc kłopotu za co można się przebrać. Dopełnieniem wystroju zajęła się kl. 6a z p. Martą przygotowując balony i kolorowe girlandy z bibuły. Podczas Balu, przeprowadzony został konkurs w ramach projektu Badacze wody. Konkurs polegał na przygotowaniu przebrania z surowców wtórnych lub wykorzystania tego co mamy w domu, żeby zaoszczędzić wodę jaką zużywamy do produkcji ubrań. Nie zabrakło też zawsze oczekiwanej kawiarenki z przepysznymi smakołykami, przygotowanymi przez uczniów z kl. 5b wraz z rodzicami .