Milion dzieci modli się na Różańcu

18 października odbędzie międzynarodowa kampania  modlitewna “Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jest to już 16 edycja tej akcji. Jak informuje koordynatorka kampanii w Polsce p. Malwina A. Wyszyńska: ” Dzięki przychylności i determinacji przede wszystkim szkół katolickich w Polsce uzyskaliśmy w 2020 roku rekordową ilość uczestników, co umieściło nasz kraj na 1-szym miejscu wśród innych państw biorących udział w modlitwie o pokój”.

Również i nasza szkoła włącza się w tę akcję.

18 października 2021 r. na:

• 1-szej godzinie lekcyjnej będą się modliły klasy 5-8,
  • 2-giej godzinie lekcyjnej będą się modliły klasy 1-4

W 2020 roku do kampanii, pomimo pandemii, przystąpiło ponad PÓŁ MILIONA dzieci na całym świecie. Był to historyczny REKORD. W Polsce w tym dniu modliło się prawie 70.000 dzieci – umieszczając nasz kraj na 1-szym miejscu wśród 136 uczestniczących państw.
Drugi pod względem liczebności modlących się dzieci był Meksyk.

✔ Czy wiedzieliście, że Św. Ojciec Pio mówił:  „ JEŚLI MILION DZIECI BĘDZIE MODLIŁO SIĘ NA RÓŻAŃCU, TO ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ POKOJEM”.
✔ Czy pamiętacie, jak Matka Boża w Fatimie prosiła dzieci: Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”.
✔ Odpowiedzmy na te wezwania jeszcze głośniej w tym roku.

Kiedy się modlimy?
Międzynarodowa kampania modlitewna odbywa się co roku, dnia 18 października, o godz. 9.00   Godzina 9.00 jest godzina umowną- najważniejsza jest intencja, w jakiej dzieci jednoczą się tego dnia na modlitwie tj. o pokój na całym świecie.

Do akcji przystępują dzieci z całego świata, m. in. z Chile, Paragwaju, Kolumbii, Gwatemali, Kostaryki, Meksyku, USA, Filipin, Australii, Syrii, Angoli, Algierii, Białorusi, Niemiec, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji i wielu innych.
Głównym organizatorem kampanii jest Aid to the Church in Need (ACN, w tłumaczeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie). To międzynarodowa katolicka organizacja charytatywna działająca bezpośrednio pod patronatem Stolicy Apostolskiej. W Polsce wspomnianą akcję koordynuje Sekcja Polska – Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie PKwP.

Kto może przystąpić do kampanii?
– dzieci w każdym wieku
– dzieci z Rodzinami-  rodzicami, dziadkami i opiekunami
– całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka
– pojedyncze klasy lub grupy z placówek edukacyjnych
– parafie
– grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów, grupa znajomych, dzieci z chóru, członkowie zespołu itp.