KU WASZEJ PAMIĘCI…ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – KONKURS HISTORYCZNY

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas III-VII do wzięcia udziału w konkursie KU WASZEJ PAMIĘCI... ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu dotyczącego wybranego przez siebie bohatera antykomunistycznego podziemia. 

Forma pracy:
-minimalna wielkość plakatu A3,
-technika dowolna,
-każda praca powinna być podpisana w następujący sposób: autor, klasa (na odwrocie) oraz tytuł plakatu (na głównej stronie).

Kryteria oceniania prac:
-estetyka wykonania pracy,
-poprawność merytoryczna (zgodność przekazanych treści z prawdą historyczną dotyczącą Żołnierzy Wyklętych),
-oryginalność wykonania oraz przekazu treści,
-poprawność językowa,
-prace na konkurs można wykonać samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela.

Cele konkursu:
-rozpowszechnianie wśród społeczności szkolnej wiedzy o Żołnierzach Wyklętych,
-przekazywanie, popularyzowanie i kultywowanie wartości, postaw i ideałów, które przyświecały bohaterom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego,
-rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań dotyczących Żołnierzy Wyklętych,
-rozpowszechnianie wiedzy historycznej mającej znaczny wpływ na budowanie tożsamości i dumy narodowej,
-kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych,
-upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,
-budowanie wśród uczniów postawy troski o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej.

Prace konkursowe można oddawać do Pani Iwony Czarneckiej (klasy IV-VII) oraz Pani Justyny Raczkiewicz (klasa III). Ostateczny termin przyjmowania plakatów: 27 lutego 2018 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas szkolnych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 


Justyna Raczkiewicz, Iwona Czarnecka

KONKURS z LICZBĄ PI

Zwycięzcą w zapamiętaniu cyfr  liczby Pi został Julian Buczyński z kl 5a. Zapamiętał 165 cyfr po przecinku. GRATULUJEMY

W Międzynarodowy Dzień Liczby PI

14 marca 2018 roku odbędzie się konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku w liczbie PI. Konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych:

klasy 1-2, 3-4, 5-7. W pierwszym etapie liczbę PI trzeba będzie zapisać,

w drugim wyrecytować jak najwięcej cyfr.

Zgłoszenia do końca lutego przyjmują Stanisław i Ignacy z klasy 7.

 

Zapraszamy

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

Dnia 21.10.2017 naszą szkołę reprezentowało 5. uczniów z klas 1-7. w półfinale XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej Usłysz, Panie, moje słowa dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Warszawa. 06. 1979 r.

Serdecznie gratulujemy ŁUCJI KOPACZEWSKIEJ z 1b oraz MICHALINIE MECHLIŃSKIEJ z 3b za przejście do finału, który odbędzie się już w najbliższy piątek o 14:00.

 

Trzymajmy mocno kciuki za nasze dziewczyny! :)

Opiekun:
p. Katarzyna Łyłka

Konkursy przyrodnicze 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 odbędą się następujące konkursy przyrodnicze:

  • Ogóinopolska Olimpiada Przedmiotowa z przyrody i biologii dla klas IV-VII – sesja jesienna -10.11.2017
  • Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z biologii i przyrody dla klas IV- VII – sesja zimowa -12.01.2018
  • Ogólnopolski Konkurs Galileo z biologii i przyrody dla klas IV – VII – 7.03.2018
  • Szkolny konkurs ,,Poznajemy kontynenty -Ameryki i Australia”- kwiecień 2018
  • Szkolny konkurs podsumowujący „Dzień zwierzaka” – maj lub czerwiec 2018

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Kangur

 

Wyróżnienie w tegorocznym konkursie otrzymali
kl 2
Szczegielniak Olaf
Jachniewicz Antoni
Krajewski Kacper
Kluza Piotr
Pyjor Adam
Chudzik Maksymilian

kl 3
Brzozowska Antonina

kl 4
Kluza Katarzyna
Kotowska Barbara

kl 5
Dybus Adam
Sobiech Maksymilian
Woźniczko Julia
Pyjor Tomasz

kl 6
Krawczyk Gabriela

GRATULUJEMY!!!

Wyniki konkursu „Poznajemy kontynenty – Azja i Afryka”

klasy IV- VI

miejsce I
Maciej Cebula kl. Va
Wojciech Ługiewicz kl. VI

miejsce II
Ina Kaczmarczyk kl. IV

miejsce III
Zofia Kulczycka kl. VI
Julia Mazur kl. VI
Bartłomiej Socha kl. Vb
Stanisław Szulc kl. Va
Tadeusz Zawisza kl. Vb

klasy I – III

miejsce I
Esperanza Nogueiras kl. IIa

miejsce II
Mikołaj Bagier kl. IIa
Barbara Janicka kl. III

miejsce III
Antonina Brzozowska kl. III
Maksymilian Chudzik kl. II b
Kacper Krajewski kl. IIb
Zofia Podlasińska kl. III
Natalia Szulc kl. III

Serdecznie gratuluję!
Beata Potasińska

Wyniki Konkursu Galileo 2017 z przyrody

Klasa VI

Wojtek Ługiewicz – miejsce 9 – laureat

Mateusz Krajewski – miejsce 12 – wyróżnienie

Magda Chmielewska – miejsce 15 -wyróżnienie

Klasy V

Ela Janicka – miejsce 7 -laureat

Agata Kilian – miejsce 7 – laureat

Józef Świeżewski miejsce 8 – laureat

Mateusz Rutkowski – miejsce 11 – wyróżnienie

Bartek Socha – miejsce 13 – wyróżnienie

klasa IV

Ina Kaczmarczyk – miejsce 13 – wyróżnienie

Serdecznie gratuluję,

Beata Potasińska

Wyniki ALFIKA MATEMATYCZNEGO 2016/2017

Tytuł LAUREATA otrzymał:

KACPER KRAJEWSKI (kl. 2b)

Wynik BARDZO DOBRY otrzymali:

MAKSYMILIAN CHUDZIK (kl. 2b)

PIOTR KLUZA (kl. 2b)

ANTONI JACHNIEWICZ (kl. 2b)

STANISŁAW DĄBROWSKI (kl. 6)

Gratulujemy sukcesu!