Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

 „Kiedy szukam w pamięci przesłania,

Które w ludzi pozwala wierzyć –
Słyszę Inki głos, sanitariuszki:
„Zachowałam się jak należy”…”


      2 marca obchodziliśmy w naszej szkole Polski Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Klasa VII A przygotowała wiązankę słowno-muzyczną i przybliżyła uczniom tragiczną historię Żołnierzy Niezłomnych. Siódmoklasiści zaprezentowali także portret Inki – Danuty Siedzikówny – młodej sanitariuszki zatrzymanej, przesłuchiwanej, a następnie osądzonej przez komunistów.

Opowieść o bohaterstwie Inki i jej tragicznej śmierci zrobiła duże wrażenie na uczniach naszej szkoły. Także wiersze prezentowane z piękną muzyką w tle wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy i skupienia. Siódma klasa zaśpiewała na koniec piosenkę „Ślady wilczych kłów” i jeszcze raz podkreśliła hasło, które towarzyszyło nam cały dzień: „Pamiętać to nasz obowiązek!”.