Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019 R.

9.00   –   Msza Św. w szkolnej kaplicy
Po Mszy Św. uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego
10.15    –  spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych
10.45–16.00 –  możliwość pozostawienia dzieci w świetlicy szkolnej

Szanowni Rodzice!

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na stronie kuratorium pojawił się komunikat:

„Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji pn. „Przerwany marsz…”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. (…) Zachęcamy, aby 2 września 2019 r. wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego”.

My również, jako szkoła chcemy włączyć się w powyższą inicjatywę. W związku z tym serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które rozpocznie się 2 września o godz. 9.00, babcie i dziadków naszych uczniów, którym przerwano marsz do szkoły. Może właśnie tym razem to Oni niech przyprowadzą wnuków do szkoły i dokończą marsz, który został im przerwany.