Pielgrzymka do Asyżu 2019 – klasy 6b – dzień 1

Dzień 1 – W drodze do źródła duchowości franciszkańskiej.

Po miesiącach intensywnych przygotowań nadszedł wreszcie ten ważny dzień. Dnia 5 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 6b wraz z rodzicami i wychowawcą p. Adamem Kucharczykiem oraz p. Martą Sabelą, pod duchową opieką brata Grzegorza, po wieczornej mszy św. wyruszyli śladami patrona szkoły – św. Franciszka.

Noc w autokarze minęła bardzo szybko i już ok. godz. 9 rano zatrzymaliśmy się na zaprzyjaźnionym parkingu Grifen w Austrii. Tutaj był czas na toaletę poranną i chwilę relaksu na trampolinach. Następnie – kulminacyjny punkt dnia – Eucharystia. Umocnieni Bożym pokarmem ruszyliśmy w kierunku Padwy. Włochy przywitały nas nieśmiało – spomiędzy chmur sporadycznie wyglądało słońce, jednak smak i aromat tutejszej kawy zrekompensował nam niepewność pogody. Ostatecznie, po dotarciu do celu – hotelu w pobliżu Padwy – słońce rozpromieniło niebo. Pomimo trudów podróży dzieci nie opuszczała energia i oddały się wspólnej zabawie. Uśmiechy nie znikały z ich twarzy. Widoczna była łącząca je więź. Zwieńczeniem dnia pierwszego była wieczorna kolacja i modlitwa.

Magdalena Kołodziejska, Justyna Kołodziejczyk