Orszak Trzech Króli

     Święta Bożego Narodzenia obfitują w bardzo wiele wydarzeń w naszej szkole. Nie zabrakło nas więc i na Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Warszawy. Już tradycyjnie uczniowie naszej szkoły, którzy biorą udział w Orszaku spotkali się na Mszy Św. w kościele ojców jezuitów u Matki Bożej Łaskawej. Potem chwila na ciepłą herbatkę w podziemiach kościoła, przygotowanie strojów i wyruszamy, by formować orszak na Palcu Zamkowym. W tym roku udział w Orszaku był prawdziwym wyzwaniem z powodu przejmującego zimna. Jednak nasi uczniowie byli bardzo wytrwali, nie przerazili się zimna ale z charakterystyczną odwagą wyruszyli za królem w orszaku europejskim. Na drodze, którą przemierzał Orszak, przygotowano sceny ukazujące trudności jakich każdy z nas doświadcza w drodze do Boga. Młodzież przygotowała sceny walki dobra ze złem, pokus jakie próbują odciągnąć nas od Boga i podpowiedź jak dokonać wyboru, by nie zboczyć z drogi wiodącej do zobaczenia Jezusa w ubogiej stajence. Cały Orszak dotarł na Plac Piłsudskiego, gdzie królowie oddali pokłon Dzieciątku i złożyli dary jakie ze sobą przynieśli.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy czynnie włączyli się w udział w Orszaku i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.