Adwentowe dni skupienia

12.12.2018 – Przygotowanie do Świąt Bożego narodzenia dla naszych młodszych uczniów poprowadził Jaś Pociecha. Rozpoczęliśmy Mszą Św. w naszej szkolnej kaplicy. Umocnieni spotkaniem z Jezusem w Eucharystii uczniowie rozeszli się do klas, by tam przygotować wraz z wychowawcami szopkę Bożonarodzeniową, która będzie towarzyszyła im przez cały okres Świąteczny. Poszczególne klasy spotykały się z Jasiem Pociechą. Podczas spotkania Jaś Pociecha jako św. Franciszek prowadził uczniów śpiewem i tańcem opowiadając historie pierwszej szopki w Greccio. Dzieci podczas tej opowieści spotkały anioły, zwierzęta, które św. Franciszek umieścił w swojej szopce i otrzymały zadanie. Podczas Świąt Bożego narodzenia mają wraz z rodzicami śpiewać kolędy i przygotować swoją własną szopkę z malutkim Bożym dzieciątkiem, które zabrali ze sobą po spotkaniu ze św. Franciszkiem.

13.12.2018 – Klasy starsze swój Dzień Skupienia przeżywały w Świątyni Opatrzności Bożej. Po krótkim przygotowaniu w szkole wyruszyliśmy w drogę. Świątynia przywitała nas gościnnymi progami. Mszę Św. rozpoczęliśmy bardzo uroczyście.W Panteonie Wielkich Polaków zgromadziliśmy się wokół ołtarza, liturgii przewodniczył ks. Piotr pracujący w tej parafii. Nasi uczniowie, którzy są ministrantami w tej parafii poprowadzili orszak ministrantów, wyglądali naprawdę imponującą, niemal przenieśliśmy się do Bazyliki Św. Piotra. Z godnością i spokojem służyli ks. Piotrowi, który sprawował Eucharystie. W homilii zachęcał nas do wiernego pójścia za Jezusem, nawet kiedy inni uważają inaczej, nawet kiedy trzeba wziąć na siebie winę, której się nie popełniło. Zachęcał nas byśmy byli dobrzy choć to takie niepopularne.

Po zakończeniu Mszy Św. w dwóch grupach zostaliśmy oprowadzeni po Świątyni Opatrzności. Dowiedzieliśmy się dlaczego ona powstała, jak się zmieniała i jak piękną ma się stać. Tak ubogaceni wiedzą i przeżyciami duchowymi, powróciliśmy do szkoły, by starać się być coraz lepszymi.

Ale to nie było koniec dnia, kl. 7 a i b, przygotowały dla nas misterium na podstawie objawień Katarzyny Rivas o Eucharystii. Teksty te w opracowaniu p. Agnieszki Goszczyckiej pomogły nam lepiej rozumieć jak wielkim darem jest Msza Św., jak blisko jesteśmy Boga kiedy w pełni w niej uczestniczymy. Długo zostanie nam w pamięci to co przekazały nam klasy siódme.

Bardzo wam dziękujemy.