Wizyta w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Dnia 19 października 2018 roku klasa IV a wybrała się na warsztaty teatralne do Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie. Uczniowie zmierzyli się z tekstem bajki Mickiewicza pt. „Przyjaciele”. Po krótkim wstępie, rozdaniu tekstów i wyznaczeniu ról, wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w próbie czytanej.  Uczestnicy poznali tekst, zaimprowizowali scenki i nauczyli się wygłaszać role. W drugiej części warsztatów uczniowie „wystawili na scenie” bajkę Mickiewicza. Dzieci stworzyły więc „żywą” scenografię i wzięły udział w próbie generalnej, a następnie w premierowym przedstawieniu. Warsztat miał charakter „zabawy” w teatr i nie wymagał przygotowań w szkole. W spektaklu wzięły udział wszystkie dzieci z nauczycielami i prowadzącym zajęcia.

Dzięki uprzejmości pana przewodnika uczniowie zwiedzili część ekspozycji stałej poświęconej oczywiście Adamowi Mickiewiczowi, poznając przy okazji różne opowieści o życiu, twórczości, rodzinie i przyjaźniach poety.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wyjścia. :)