Dwa Kluby Młodego Odkrywcy w jednym miejscu

W dniu 13 kwietnia 2018 roku na zajęciach naszego KMO gościliśmy starszych uczniów z KMO Chempo. Goście przygotowali dla nas pokaz kilku doświadczeń chemicznych, np. duch w cylindrze, płonąca ławka czy pasta dla słonia. Kolejne doświadczenia takie jak: tęcza na talerzu, barwienie roztworów i badanie gęstości substancji wykonaliśmy wspólnie.

Na zakończenie zajęć chętni uczniowie mogli zadać zagadkę naukową. Zgłosił się Maciek Kołodziejski, który zapytał uczestników KMO, dlaczego jeśli nalewamy sobie soku, to nie możemy nalać go tak, aby wystawał z kubka, a gdy nakładamy lody, to one mogą wystawać z kubka? Zagadka okazała się dość prosta dla członków Drużyny Świętego Franciszka i Maciek szybko usłyszał prawidłową odpowiedź.

Wspólne eksperymentowanie było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników zajęć.