Konkurs jubileuszowy

na wykonanie
prezentacji multimedialnej
o historii szkoły.

Projekt konkursowy może być realizowany indywidualnie lub grupowo (max. 2 osoby).

1. W prezentacji muszą znaleźć się odniesienia do następujących wydarzeń i postaci:
  • bł. Honorat Koźmiński i M. Eleonora Motylowska, Zgromadzenie Sług Jezusa,
  • zakup całej posesji przy ul. Teresińskiej w dniu św. Józefa 19 marca 1918 roku,
  • historia szkoły podstawowej: nauka w pomieszczeniach w domu przy ul. Teresińskiej, kontenery, poświecenie kamienia węgielnego, budowa obecnej szkoły, architekci, poświęcenie szkoły i kaplicy,
  • osoby dyrektorów i posługujących kapłanów,
  • ilość uczniów uczęszczających aktualnie do szkoły i absolwentów z całego okresu funkcjonowania szkoły,
  • kilka wydarzeń ukazujących charakter i specyfikę szkoły.

1. Przygotowując prezentację można skorzystać z następujących materiałów źródłowych:
  • kroniki szkolne i pozycje książkowe (biblioteka szkolna),
  • inne materiały archiwalne jak np. księgi uczniów, pracowników (sekretariat szkoły),
  • płyta lub pamięć przenośna z jubileuszu 15-lecia szkoły (materiał dostępny w sali komputerowej).
  1. Prezentacja ma trwać od 6 do 10 minut oraz zawierać imię i nazwisko autorów oraz klasę. W prezentacji może być wykorzystany podkład muzyczny.
  1. Prace będą oceniane pod kątem:
  • zgodności treści z tematem,
  • ciekawej formy przedstawienia informacji,
  • zastosowania technik informatycznych,
  • poprawności językowej i historycznej
  1. Prezentację należy dostarczyć do sekretariatu: na płycie CD, pamięci przenośnej lub mailowo na adres: sekretariat@franciszek.edu.pl
  2. Termin dostarczenia prac: 31 maja 2018r.
  3. Ogłoszenie wyników konkursu: 6 czerwca 2018r.
  4. Dostarczenie prezentacji jest równoznaczne ze zgodą na umieszczenie prezentacji na stronie szkoły oraz zrzeczeniem się wszelkich praw autorskich na rzecz szkoły.

Zwycięska prezentacja zostanie wyświetlona w obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości podczas obchodów Jubileuszu szkoły dnia 8 października 2018 r. oraz podczas dnia absolwenta dnia 14 października 2018r.

Wykonawcy zwycięskiej prezentacji zostaną również nagrodzeni za zaangażowanie i aktywność na rzecz wspólnoty szkolnej bonusem 60 punktów dodatnich w tym semestrze!

Kochani – życzę odwagi i twórczych pomysłów 😊
Elżbieta Kordas – Dyrektor szkoły