Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole – 1. 03. 2018

„Ku waszej pamięci Żołnierze wyklęci.” pod takim hasłem przygotowali dla nas Akademię uczniowie kl. I b wraz z wychowawczynią p. Justyną Raczkiewicz. Nasi najmłodsi uczniowie pokazali nam naszych narodowych bohaterów, którzy byli przez tyle lat zapomniani i ukrywani przez komunistyczną władzę w naszym kraju.
Pokazali nam ludzi niezłomnych, młodych polaków, którzy nie wierni Bogu i Ojczyźnie oddawali swoje życie żyjąc nadzieją, że za wiele jeszcze lat Polska będzie prawdziwie wolna, a Polacy, będą dumni, że są polakami. Niezwykle wzruszające było gdy siedmiolatkowi opowiadali nam o heroicznej wierności Inki – Danuty Siedzikównej i innych żołnierzy niezłomnych, którzy nie złożyli broni, wiele lat działając w ukryciu. W akademii wzięli także udział uczniowie z kl. 6 Agata, Agnieszka i Marian, którzy śpiewali pieśni o naszych zapomnianych bohaterach. Na zakończenie akademii zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego upamiętniającego żołnierzy wyklętych. Nagrody wręczyła p. Dyrektor Elżbieta Kordas oraz p. Małgorzata Kupiszewska wraz z artystą, który tworzy plakaty.

Po akademii uczniowie spotkali się z p. Małgorzatą, która opowiedziała o rotmistrzu Pilecki. Słuchaliśmy o wielkie odwadze rotmistrza i tym czego uczył swoje dzieci. W pamięci zostało nam by mówić prawdę i nic nie niszczyć, bo wszystko ma swój sens istnienia. Małgorzata pokazał nam też jak ważny jest hart ducha i odwaga by żyć wartościami jakie się wyznaje. Ten niezwykły dzień i akademia przygotowana przez kl. I b będzie hołdem jaki winniśmy składać tym bohaterom niezłomnym.