Warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl. IV-VII

Dnia 27 lutego uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w warsztatach dotyczących profilaktyki uzależnień od telefonu i komputera. Spotkania prowadził psycholog p. Wojciech Warecki.

Dzieci indywidualnie rozwiązywały test, który umożliwiał im odpowiedź na pytanie, czy mają problem z nadmiernym korzystaniem z nowych technologii. Prowadzący nie tylko zapoznał uczniów z negatywnymi stronami częstego używania komórki, komputera, internetu, lecz także pokazał sposoby na rozsądne kontrolowanie korzystania z nich.

Wykład i dyskusja były przeplatane ciekawymi filmikami, które w rzetelny, ale przy tym nierzadko i w dowcipny  sposób ujmowały problem.

Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże każdemu z nas być mądrym, świadomym użytkownikiem telefonu i komputera, a nie ich niewolnikiem.

p. Monika Kowalczyk