Jasełka w naszej szkole

     Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia poprzez udział w Roratach, Adwentowym Dniu Skupienia, realizację Ścieżki franciszkańskiej, by przed rozpoczęciem przerwy świątecznej uczestniczyć w pamiątce wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia jaką przygotowali dla nas uczniowie klas II i VI b. Na scenie spotkaliśmy dziewczynkę z zapałkami oraz jej brata Janka, bałwanka i śnieg, którzy pochylili się nad samotnością dziewczynki. Pojawiła się też gwiazda, która zaprowadziła dziewczynkę do szopki gdzie znalazła miłość – Chrystusa, który nie pozwoli już jej nigdy być samej. Chłopcy, którzy zmienili swoje postępowanie w świetle Bożego Narodzenia, uczyli nas, że  zło trzeba naprawiać. Pokłon Nowonarodzonemu złożyli też pasterze i dla Niego odtańczyli taniec zbójnicki, a także górale przynosząc mu swoje serca.  Na koniec przybyli, Trzej Królowie darowując swoje dary. Nie zabrakło, że św. Franciszka, który w Greccio przygotowywał szopkę, miejsce gdzie odpocząć mogła święta rodzina. 

     Po Jasełkach, p. Dyrektor złożyła uczniom życzenia i zaprosiła do wspólnego łamania się opłatkiem.

     Dziękujemy wychowawcom klas i uczniom za prace jaka podjęli w przygotowanie nas na przeżywanie spotkania z przychodzącym Bogiem.