Adwentowy Dzień Skupienia.

W poniedziałek (11. 12. 2017 r.) od samego rana było w naszej szkole dziwnie spokojnie, ponieważ ten dzień ma przygotować nas na święta Bożego Narodzenia. Adwentowy Dzień Skupienia miała poprowadzić p. Iza z młodzieżą działającą w Duszpasterstwie Młodzieży Sług Jezusa. Po modlitwie w kaplicy klasy miały do wykonania różne zadania. Uczestniczyły w konferencji, którą wygłosił br. Terencjan w kaplicy. Uczniowie w swoich salach przygotowywali ryby i plakaty, które podczas Mszy Św. przynosili do ołtarza. Na sali gimnastycznej odbyła się bibliodrama z fragmentu Pisma Świętego o połowie ryb. Uczniowie zaproszeni przez Jezusa do łodzi, zarzucali sieci w jezioro. Po wyciągnięciu sieci każdy uczeń wziął jedną rybę i miał za zadanie przekazać ją uczniowi, którego imię było na niej napisane. O 12:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św., a podczas pobytu na świetlicy można było wziąć udział w tańcach uwielbienia.

„Adwent zmniejsza nasze zaangażowanie w szaleństwo świata posuwającego się szybko naprzód. Przyhamowuje nas. Skłania nas do myślenia. Każe nam spoglądać poza dzień dzisiejszy na „wielkie jutro” życia.”
(s. Joan Chittister)