Wodna zamiana

W dniu 8 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się Wodna zamiana.

W ramach przygotowań do tego wydarzenia stworzyliśmy plakaty pt. „Gdzie ukryła się woda?”, na których zawarliśmy informacje o tym, jak wiele wody zużywa się do produkcji różnych rzeczy. Tematyką ukrytej wody zajmowali się również uczestnicy koła przyrodniczego i biologicznego. Termin wydarzenia ustaliliśmy wspólnie z Panią Dyrektor. Do udziału w Wodnej wymianie zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Otrzymaliśmy także wsparcie od naszych nauczycieli, którzy pomogli nam w gromadzeniu rzeczy przeznaczonych na wymianę. W dniu Wodnej zamiany, wszyscy uczniowie, którzy przynieśli swoje nieużywane już rzeczy, mogli zabrać do domu „nowe” rzeczy. W ten sposób zyskiwali zabawkę, grę lub książkę. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do wydarzenia i doskonale znali jego cel. Żadne pytania prowadzących o liczbę litrów wody potrzebnych do produkcji poszczególnych rzeczy, nie były w stanie ich zaskoczyć. Uczestnicy Wodnej wymiany zobowiązali się oszczędzać wodę zarówno w swoich domach, jak i w szkole.  Swoje zobowiązania zapisali na liliach wodnych. Następnie na ich podstawie został przygotowany plakat, który został wywieszony na jednym z głównych holów szkoły. Teraz będzie nam przypominał o naszych postanowieniach.