Wodny deptak

Jest! Mamy go w naszej szkole! Już teraz wszyscy uczniowie dowiedzą się, co można zrobić, aby oszczędzać drogocenną wodę.

Wodny deptak powstawał podczas zajęć koła przyrodniczego i biologicznego, kiedy to dokładnie analizowaliśmy, ile wody zużywamy podczas wykonywania codziennych czynności. Trudno było nam uwierzyć, że aż tak dużo litrów wody jest zużywanych podczas codziennych czynności. Pragniemy zachęcać wszystkich, aby zmienili swoje nawyki i np. zamiast zmywać w zmywarce (50 l wody), zaczęli zmywać w zlewie (8 l wody), ale nie pod bieżącą wodą, zamiast kąpać się w wannie (80 l wody) brać krótki, 5-cio minutowy prysznic (35 l wody).

Wodny deptak, w postaci stópek z pomysłami na oszczędzanie wody został umieszczony na jednym ze szkolnych korytarzy i na przerwach gromadzi wiele osób, które z zainteresowaniem czytają zawarte tam pomysły.