Święto Szkoły

Tradycją stało się, że 4 października, razem ze Świętem Patrona, odbywa się ślubowanie pierwszoklasistów. Tak było i w tym roku.
Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w szkolnej kaplicy. Następnie odbyła się uroczysta akademia. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie klasy IIIb zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili blaski i cienie szkolnego życia, przypomnieli o prawach  i obowiązkach ucznia, a także zadeklarowali chęć pomocy swoim młodszym kolegom. Potem przyszedł czas na występ bohaterów tego dnia; uczniów klasy Ia  i Ib.

Pierwszoklasiści prezentowali przed samym Świętym Franciszkiem i
wszystkimi zebranymi, to co już wiedzą o szkole i Polsce. Egzamin zdali śpiewająco, dlatego mogli przystąpić do ślubowania. Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia i nasi pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Św. Franciszka. Po oficjalnej części uroczystości, nastąpił czas zabawy, którą poprowadził Święty Franciszek. Uczniowie, nauczyciele i wszyscy goście doskonale bawili się podczas wspólnego tańca i śpiewu.