Rok szkolny 2017/18 rozpoczęty!!!

4 września o godzinie 9:00 uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy rok szkolny. Br. Terencjan OFM zachęcał nas byśmy zaczynali od nowa, słowami św. Franciszka, naszego patrona: „Dzisiaj więc, o bracia, zacznijmy czynić dobro, ponieważ do tej pory nic dobrego jeszcze nie zrobiliśmy.” Nie możemy się już doczekać co nowego, niezwykłego i zaskakującego spotka nas w tym roku. Zmian jest wiele, od reformy oświaty, po odnowione korytarze, i zupełnie nową pracownię chemiczno – fizyczną, „możemy tylko zazdrościć kl. 7, która przeprowadzi tam pierwsze eksperymenty”.

P. Dyrektor Elżbieta Kordas zachęcała nas, także słowami naszego świętego patrona do pielęgnowania w sercu pokoju. Wszyscy go tak bardzo potrzebujemy, a więc zacznijmy od nowa, prosząc Boga, by uzdolnił nas do czynienia pokoju.

„Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.”