Wymagania i ocenianie z przyrody i biologii w roku szkolnym 2017/2018 – nauczyciel Beata Potasińska

1. Na każdą lekcję przyrody (biologii) uczeń przynosi: zeszyt, książkę, zeszyt ćwiczeń.
  2. Za aktywność na lekcji uczeń może otrzymać „+”. Cztery plusy oznaczają ocenę bardzo dobrą.
  3. Uczeń otrzymuje „-” jeśli nie wypełnia swoich obowiązków na lekcji. Cztery „-” dają ocenę niedostateczną.
  4. Uczeń może zgłosić w semestrze trzy nieprzygotowania. Należy je zgłaszać na początku lekcji. Czwarte i kolejne nieprzygotowanie, a także każde niezgłoszone na czas, są równoznaczne z oceną niedostateczną.
  5. W czasie semestru postępy ucznia są oceniane na podstawie:
    • prac klasowych,
    • kartkówek (z trzech ostatnich lekcji),
    • odpowiedzi ustnych,
    • aktywności na lekcji,
    • prowadzenia zeszytu ćwiczeń,
    • prac domowych,
    • samodzielnej pracy na lekcji,
    • pracy w grupach
  6. Uczeń może otrzymać na semestr ocenę celującą jeśli spełnia trzy z czterech niżej wymienionych warunków:
    • jest laureatem konkursów przyrodniczych,
    • samodzielnie wykonuje prace wybiegające poza program nauczania,