Odwiedzamy Muzeum Narodowe

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy nasi uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej zorganizowanej w Muzeum Narodowym pt. „Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki”. Zajęcia obyły się w Galerii Sztuki Średniowiecznej. Każdy z uczestników mógł dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zwyczajów Wielkanocnych takich jak: malowanie pisanek, święcenie pokarmów i innych. Nasi uczniowie poznali również różnicę pomiędzy Śmigusem a Dyngusem oraz dowiedzieli się o wydarzeniach, które miały miejsce w poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia. W trakcie wizyty w galerii każdy miał okazję obcować z dziełami średniowiecznych artystów, którzy wiele uwagi poświęcili wydarzeniom Misterium Męki Pańskiej.