GRA HISTORYCZNA

Drodzy Rodzice!

Już w najbliższy poniedziałek 13 marca 2017 r w naszej szkole niezwykły dzień. Odbędzie się Gra Historyczna, której tematem jest Obrona Jasnej Góry. W ten sposób chcemy nawiązać do wydarzeń dzięki którym Maryja stała się naszą Królową oraz włączyć w jubileuszowe świętowanie 300 – lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Cieszymy się, że możemy w tak piękny sposób uczcić to wydarzenie.

Zaplanowano szereg ciekawych punktów programu. W sposób szczególny – o ile z Państwa strony będzie to możliwe – zapraszamy na inscenizację Ślubów Jana Kazimierza, która odbędzie się o godz. 13.30 w sali gimnastycznej. Dzieci będą tańczyć układy, których się nauczyły, grać na fletach  a na zakończenie odbędzie krótkie przedstawienie (5-10 min).

Przypominamy, że tego dnia dzieci nie wkładają mundurków szkolnych, ale bluzki/sweterki w określonym dla każdej klasy kolorze. Bardzo prosimy o punktualne przybycie do szkoły. Pierwsza inscenizacja zaczyna się o 8.10. w kaplicy szkolnej. Zakończenie gry planowane jest ok. godziny 14.00. Dla starszych klas obiad do 14.30.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja i Organizatorzy gry