Peregrynacja figury św. Michała Archanioła

W dniach 8-9 lutego 2017r. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Cała społeczność szkolna zaangażowała się, aby uświetnić tę uroczystość. Świętego Michała przywitaliśmy
w środę 8 lutego o godz. 15:00. W uroczystym orszaku wprowadziliśmy go do naszej kaplicy
i uroczyście powitaliśmy.

To były niesamowite chwile. Potem, ok. godz. 17:00, mieliśmy możliwość indywidualnej adoracji przed figurą św. Michała Archanioła. O godz. 18:00 odbyła się msza św., którą swoim występem uświetniał chór. Na koniec można było przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.

Dzień następny, czwartek 9 lutego,  rozpoczęliśmy od odmówienia różańca ze św. Michałem Archaniołem. O godz. 9:00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy św. Potem poszczególne grupy wiekowe miały okazję, aby pobyć trochę z Wodzem Niebieskich Zastępów. Klasy 5a i 5b przygotowały krótkie przedstawienie, które pomogło nam zrozumieć kim jest św. Michał.