Teatr Guliwer – wycieczka

Spektakl – „Królewna Logorea i Niedźwiedź”, uczy jak przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek, czy lęk. Opowiada też o tym, jak być dzielnym i wytrwałym, i jak szczerze mówić o swoich uczuciach.

 

Lapbooki

„Dzieci z Bullerbyn” wpisały się w kanon ponadczasowych powieści dla dzieci. Dużo radości sprawiło nam wspólne omawianie lektury, na koniec uczniowie najważniejsze wiadomości zebrali i zamknęli w wyjątkowych i niepowtarzalnych lapbookach… brawo!

Zajęć z nawiązywania łączności

Spotkanie mające na celu przybliżenie tego, czym w zasadzie jest, a czym nie jest krótkofalarstwo, na czym polega służba amatorska, jakie uprawnienia daje amatorska licencja radiowa (co wolno, a czego nie), zorganizowała dla nas p. Magdalena Kołodziejska, było baaaardzo interesująco i niezwykle inspirująco… / -.. –.. .. ..-.. -.- ..- .— . — -.– /

  

Jasełka

5 stycznia wystąpiliśmy przed zacną publicznością w przedstawieniu zatytułowanym „Cicha Noc”. Dla dzieci i wychowawców było to wielkie przeżycie, staraliśmy się przygotować i wystąpić jak potrafiliśmy najlepiej, mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla wszystkich obecnych okazją do miłych wspomnień.

Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej – wycieczka

W Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, w naturalnej scenerii, posługując się przedmiotami przyrodniczymi mierzyliśmy, ważyliśmy, porównywaliśmy, tworzyliśmy zbiory i robiliśmy mnóstwo innych rzeczy, które pomogły nam wejść w świat pojęć matematycznych, a przy okazji poznać las jako miejsce życia wielu roślin, zwierząt i grzybów. Spojrzeliśmy na las przez pryzmat matematyki i przekonaliśmy się, że logicznego myślenia można uczyć się wszędzie :)

  

  

  

 

Mikołajki

Pizza, wspólne gry i zabawy, przemierzanie ciemnych, szkolnych korytarzy w poszukiwaniu ukrytych słodkości, bajki wyświetlone z rzutnika … tak wyglądało nasze mikołajkowe nocowanie w szkole :) i jeszcze jedno, pyszne ciasteczka, z wyjątkowymi intencjami, które przygotowała dla nas mama Hani – dziękujemy :)

 

  

 

Dzieci listy piszą

Napisane, koperty zaadresowane, znaczki naklejone, można wysyłać… :)

TRANSITUS – BLASK ŚWIĘTOŚCI

„Witam Państwa serdecznie, zaczynamy kolejny dzień konferencji na temat TRANSITUS – BLASK ŚWIĘTOŚCI, moim i Państwa gościem jest św. Antoni z Padwy…” 4 grudnia naszym zadaniem było zaprezentowanie życiorysu wybranego świętego z malowidła, które znajduje się w szkolnej kaplicy, jak można się domyślić, klasa IIb wybrała św. Antoniego, i tak oto nasz wyjątkowy Gość odpowiadał na pytania zgromadzonych dziennikarzy… :)