Żołnierska wizyta :)

20 stycznia spotkaliśmy się z byłym żołnierzem jednostki specjalnej GROM.
Pan Tomasz Libner opowiedział Dzieciom, na czym polega służba wojskowa, i dlaczego warto pomagać, przedstawił, czym zajmuje się fundacja Pomoc dla Weterana.
Poza tym Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda podstawowe wyposażenie żołnierza, tzw. ekwipunek :)

Do szopy, hej pasterze…

Lubimy naszą klasę i jej klimat…

W grudniu Pani Dyrektor ogłosiła konkurs na najpiękniejszą zimową dekorację, z radością informujemy, że nasza praca została doceniona – WYGRALIŚMY!!! głównie za sprawą naszej bożonarodzeniowej szopki, zobaczcie sami :)

Muzeum Powstania Warszawskiego

W grudniu dwukrotnie odwiedziliśmy pracownię konserwatorską Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas pierwszego spotkania wysłuchaliśmy opowieści o losach dzieci podczas Powstania, dowiedzieliśmy się jak ważną rolę odegrali nasi rówieśnicy w tym trudnym, dla naszej Ojczyzny, okresie, poza tym wykonaliśmy okładkę  ZESZYTU KONSPIRATORA, na kolejnych zajęciach, poznaliśmy symbole Powstania Warszawskiego i dokończyliśmy pracę z zeszytem.

 

Adwentowy Dzień Skupienia

Czas przygotowań i radosnego oczekiwania, czyli ADWENT…

Jak powinny wyglądać te przygotowania?, i co powinniśmy przygotować przede wszystkim? Odpowiedź na te pytania znaleźliśmy podczas spotkania z Jasiem Pociechą.

 

Mikołajkowe nocowanie :)

Z niecierpliwością odliczaliśmy dni do szkolnego nocowania, i … bawiliśmy się doskonale!!!

Jacek, Leon, Tedeusz – Wam i Waszym Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie nocnej zabawy :)

 

Spotkanie z Panem Burmistrzem Rafałem Miastowskim

Pan Burmistrz – Rafał Miastowski w ramach projektu Czytam z klasą – lekturki spod chmurki, przyjął nasze zaproszenie i 29 listopada przeczytał nam baśń „Królowa śniegu”.

Panu Burmistrzowi serdecznie gratulujemy wyjątkowej dykcji, poczucia humoru i zdolności pedagogicznych, cóż… trzeba przyznać, że spotkanie było szczególne…

PS Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i … upominki :)

Jacek i Agatka

Nasze przygotowania do gry historycznej były … wesołe… :)

 

Gra historyczna – za żelazną kurtyną

„…Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany, połam bat, a mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat!…”

Gra historyczna – lekcja historii na najwyższym poziomie… DZIĘKUJEMY! DRODZY RODZICE…

 

 

 

 

Muzeum Farmacji im. mgr farm. Antoniny Leśniewskiej.

Podczas wizyty w tym niezwykłym muzeum dowiedzieliśmy się jaki wpływ na zachodzące w organizmie procesy biochemiczne mają przyprawy i zioła. Poznaliśmy zasady właściwej diety, dostarczającej organizmowi odpowiednie dawki niezbędnych substancji, a także konsekwencje ich niedoborów.

Na koniec samodzielnie przygotowaliśmy mieszankę leczniczych ziół :)

(Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce!)

 

 

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy krótką, acz treściwą inscenizacją, na zakończenie której zostaliśmy obsypani płatkami róż, na pamiątkę obiecanego przez Świętą Teresę deszczu łask…

Po tym symbolicznym akcencie, obecnym na sali Świętym, nie pozostało nic innego jak dobra zabawa, cóż… jak bal, to bal!!!