Cuda świata

Każdy wyjątkowy, każdy inny – tak jak Oni sami – moi Uczniowie… :)

Lapbooki w najlepszym wykonaniu – prawdziwe cuda …

          

          

          

          

          

           

           

           

           

Muzeum Warszawskiej Pragi

W styczniu Odwiedziliśmy Muzeum Warszawskiej Pragi, wzięliśmy udział w lekcji muzealnej i warsztatach. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jakie wydarzenia miały wpływ na zmianę krajobrazu Pragi i poznaliśmy podstawowe terminy z zakresu architektury. W części warsztatowej stworzyliśmy własną wyklejaną miastochmurę :)

 

 

Żołnierska wizyta :)

20 stycznia spotkaliśmy się z byłym żołnierzem jednostki specjalnej GROM.
Pan Tomasz Libner opowiedział Dzieciom, na czym polega służba wojskowa, i dlaczego warto pomagać, przedstawił, czym zajmuje się fundacja Pomoc dla Weterana.
Poza tym Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda podstawowe wyposażenie żołnierza, tzw. ekwipunek :)

Do szopy, hej pasterze…

Lubimy naszą klasę i jej klimat…

W grudniu Pani Dyrektor ogłosiła konkurs na najpiękniejszą zimową dekorację, z radością informujemy, że nasza praca została doceniona – WYGRALIŚMY!!! głównie za sprawą naszej bożonarodzeniowej szopki, zobaczcie sami :)

Muzeum Powstania Warszawskiego

W grudniu dwukrotnie odwiedziliśmy pracownię konserwatorską Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas pierwszego spotkania wysłuchaliśmy opowieści o losach dzieci podczas Powstania, dowiedzieliśmy się jak ważną rolę odegrali nasi rówieśnicy w tym trudnym, dla naszej Ojczyzny, okresie, poza tym wykonaliśmy okładkę  ZESZYTU KONSPIRATORA, na kolejnych zajęciach, poznaliśmy symbole Powstania Warszawskiego i dokończyliśmy pracę z zeszytem.

 

Adwentowy Dzień Skupienia

Czas przygotowań i radosnego oczekiwania, czyli ADWENT…

Jak powinny wyglądać te przygotowania?, i co powinniśmy przygotować przede wszystkim? Odpowiedź na te pytania znaleźliśmy podczas spotkania z Jasiem Pociechą.

 

Mikołajkowe nocowanie :)

Z niecierpliwością odliczaliśmy dni do szkolnego nocowania, i … bawiliśmy się doskonale!!!

Jacek, Leon, Tedeusz – Wam i Waszym Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie nocnej zabawy :)

 

Spotkanie z Panem Burmistrzem Rafałem Miastowskim

Pan Burmistrz – Rafał Miastowski w ramach projektu Czytam z klasą – lekturki spod chmurki, przyjął nasze zaproszenie i 29 listopada przeczytał nam baśń „Królowa śniegu”.

Panu Burmistrzowi serdecznie gratulujemy wyjątkowej dykcji, poczucia humoru i zdolności pedagogicznych, cóż… trzeba przyznać, że spotkanie było szczególne…

PS Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i … upominki :)

Jacek i Agatka

Nasze przygotowania do gry historycznej były … wesołe… :)