Gra Historyczna 05.02

Od rana 5 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się gra historyczna. Tematem przewodnim było Odzyskanie przez Polskę Niepodległości – 100 rocznica. Każda klasa spacerowała i odwiedzała szkolne pomieszczenia, które wyjątkowo dzisiaj pokazywały miejsca związane z historią Polski. Dużo się działo, byliśmy w wielu wyjątkowych miejscach, w sali koncertowej w USA, słuchaliśmy występu Ignacego Jana Paderewskiego. Byliśmy w szkole we Wrześni, uczestniczyliśmy w wojskowej musztrze. Z oddali oglądaliśmy Bitwę Warszawską. Był to dzień wyjątkowy, pełen wrażeń. Pokazano nam w skrócie historię Polski, naszej Ojczyzny.

Zasady oceniania

Zmiany w zasadach oceniania w II semestrze

Osiągnięcia ucznia są przeliczane w następującej skali procentowej:
1) 100% - celujący;
2) od 90% - bdb;
3) od 75% - db;
4) od 60% - dst;
5) od 45% - dop;
6) poniżej 45% - ndst

Ocenianie zachowania w klasach IV - VII (od II semestry został przyjęty system punktowy). Na początku każdego semestru uczeń otrzymuje pulę 210 punktów, co odpowiada dobrej ocenie zachowania.

Każdy nauczyciel i pracownik szkoły ma prawo do oceniania zachowania ucznia. Każdy nauczyciel na bieżąco w dzienniku przydziela dodatnie lub ujemne punkty zgodnie z przyjętymi kryteriami, informując o tym wychowawcę. Wzorowej oceny zachowania nie może otrzymać uczeń, który uzyskał łącznie 10 pkt. ujemnych w semestrze. Bardzo dobrej oceny zachowania nie może otrzymać uczeń, który uzyskał łącznie 20 pkt.ujemnych w semestrze. Proponowana ocena zachowania ucznia może ulec zmianie, ponieważ do czasu wystawienia oceny klasyfikacyjnej cały czas oceniane są pozytywne i negatywne przejawy zachowania ucznia.

Proszę o zapoznanie się ze zmianami w Statucie.

(Wyciąg ze Statutu Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka)

Ruchoma szopka u o.Bernardynów

31.01.2018r. wybraliśmy się z wizytą do o.Bernardynów. Zobaczyliśmy piękną, ruchomą szopkę. Złożyliśmy pokłon Panu Jezusowi, pomodliliśmy się w intencjach, z którymi przyszliśmy.

 

Dekorowanie pierniczków

Poniedziałkowe piernikowanie było bardzo udane i przesłodkie, przyjemnie było patrzeć na zaangażowanie u Wszystkich dzieci. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i dopilnowanie, że wszyscy przyszli z „czymś” z czego mogli tworzyć. (p.Ola)

Dołączam się również do podziękowań dla Wszystkich Dzieci i ich wspaniałych Rodziców za przygotowanie i dekorowanie pierniczków oraz za piękną choinkę do naszej klasy. Korzystając z okazji, życzę Państwu radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. (AP)

Planetarium

15 grudnia zagościło w naszej szkole Planetarium.
Podziwialiśmy niebo pełne gwiazd. Poznaliśmy fazy Księżyca.
Było bardzo fajnie. Ciekawa lekcja.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć. Sami zobaczcie!

      

Mikołajki 06.12

Pierwszy raz robiliśmy sobie klasowe mikołajki. Każdy z nas był  św. Mikołajem. W większości wszyscy byli zadowoleni i Ci obdarowani i Ci obdarowujący.

 

Wyjście do Opery

29 listopada br. nasza klasa miała wyjście niespodziankę.

Jechaliśmy autobusem i trochę szliśmy. Kiedy weszliśmy do środka budynku okazało się, że niespodzianką jest spektakl „Czary Pana Dulkamary” w Operze Kameralnej w Warszawie. Jest to opera z piękną, melodyjną muzyką, będącą krótką opowieścią o uczuciach.
Udaliśmy się do amfiteatru. Panie przewodniczki opowiedziały nam, gdzie, co się znajduje. A potem zostaliśmy podzieleni na grupy. W ramach warsztatów tworzyliśmy i rysowaliśmy różne mikstury. Dodatkowo osoba z opery opowiedziała nam też o przedstawieniu. To opowieść o miłości miedzy biednym wieśniakiem a piękną Adiną. W trakcie mieliśmy jedną przerwę.
Po zakończeniu spektaklu wszyscy zrobiliśmy sobie zdjęcie z aktorami.
Jak dojechaliśmy do szkoły, to był już koniec naszej przygody.

Nasza Pani Agata jest super. Ale pamiętajcie każdy wychowawca jest super. (Łucja klasa IV)
  

Bezpieczeństwo w sieci – spotkanie w Bibliotece Publicznej

06.11.2017r. uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji
nt. „Bezpieczeństwa w sieci” w Bibliotece przy ul. Ludnej.

Temat lekcji bibliotecznej był bardzo ciekawy i na czasie (powiedział jeden z uczniów).
Ban czy kwarantanna? Wirus, haker ...
Poruszonych zostało wiele różnych, ciekawych tematów.
Uczniowie chętnie słuchali, zadawali pytania. Niektórzy z uczniów również chętnie dzielili się i opowiadali o swoim angażowaniu się w sieci i na portalach społecznościowych.

To spotkanie napisało nam scenariusz kolejnych godzin wychowawczych :-)
       

 

Bal Wszystkich Świętych

Przełom października i listopada to nie tylko czas refleksji i zadumy, ale także radości i dziękczynienia.

Skoro „wszyscy święci balują w niebie”, my również możemy …

 

Dnia 31.10.2017r. bawiliśmy się na Balu Wszystkich Świętych. Dzieci w przebraniach świętych, świetnie się bawiły.

 

Na balu mogliśmy zobaczyć przebrane dzieci m.in. za: matkę Teresę z Kalkuty, kilku Franciszków z Asyżu, św. Klarę, św. Antoniego, św. Faustynę oraz sporą liczbę aniołków.

 

Poniżej foto relacja ;-)