Spotkanie zaduszkowe

W tygodniu przed przepięknym dniem Wszystkich Świętych pani Marta nauczycielka muzyki z klasą  7 i innymi uczniami przygotowała Spotkanie zaduszkowe. Piękna muzyka i śpiew spowodowała w nas więcej zadumy.

Dziękujemy

Gra terenowa po pałacowym ogrodzie w Wilanowie

We wtorek 24 października klasa 7 biegała po wilanowskim ogrodzie zmierzając się z różnego rodzaju zadaniami. Związane one były z królewskim żywotem i z pałacem. Nie zabrakło również zadań związanych z MATEMATYKĄ  :-) Obliczaliśmy obwód kolistego placyku nie używając matematycznych przyrządów.  Niemożliwe?

Oczywiście, że możliwe, bo klasa 7 poradziła sobie z tym zadaniem najlepiej!!!! BRAWO

 

Dzień Nauczyciela

   Klasa siódma przygotowała uroczystą akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Okazało się, że nauczyciele kiedyś też byli dziećmi. Został  przeprowadzony konkurs podczas którego na podstawie zdjęć z dzieciństwa uczniowie rozpoznawali swoich nauczycieli. Bardzo radosna była ta chwila wspomnień.

W imieniu wszystkich uczniów złożyli najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

Nagroda za „Rowerowy Maj” ODEBRANA :)

18 października udaliśmy się do Kina Atlantic na film ” Tarapaty”, który był nagrodą za najlepszy wynik w szkole w kampanii Rowerowy Maj. Dodatkowo była dziś przepiękna, słoneczna pogoda – wykorzystaliśmy ten czas grzejąc się na ławeczkach w centrum Warszawy.

Samorząd klasowy

Przewodnicząca       Teresa Buczyńska

Zastępca                   Szymon Witkowski

Skarbnik                   Zofia Pyrkosz

W Belwederze

We wtorek 9.05 odwiedziliśmy Belweder. W podziemiach słuchaliśmy opowieści o Marszałku Piłsudskim, również te mało znane np. dlaczego nosił tak długie wąsy i dlaczego został nazwany Dziadkiem. Obejrzeliśmy wystawę z wieloma pamiątkami, które po Nim zostały. Byliśmy również w belwederskiej kaplicy. W parterowej części przechodziliśmy przez Salę Malinową, gdzie prezydent przyjmuje swoich gości, Salę Kominkową i Salę Pompejańską, w której często odbywają się uroczyste posiłki. Belweder zrobił na nas duże wrażenie.

Zabawa Wielkanocna dla klasy 0B

Klasa 6 zorganizowała dla klasy OB zabawę wielkanocną. Podzieliliśmy się na sześć grup. Każda z nich miała przygotowane zadania do wykonania. Było kolorowanie pisanek, odpowiadanie na pytania związane ze Zmartwychwstałym Chrystusem, poszukiwanie ukrytych czekoladowych jajeczek, dekorowanie ciasteczek wielkanocnych, ubieranie pani wiosny, malowanie twarzy, tor przeszkód z jajkiem na łyżce, zdobienie tekturowej pisanki kolorowymi cekinami i piórkami. Zabawa była fantastyczna dla uczniów zerówki i dla szóstoklasistów. Byliśmy zaskoczeni fantastyczną współpracą i pomysłowością maluchów. Wychowawczyni była dumna z klasy szóstej, że przygotowali tak wspaniałą zabawę. Uczniowie zerówki wraz z p. Anetą wykonali dla nas ogromną kartkę z podziękowaniami za dobrą zabawę.