Franciszkański Dzień Tańca

13 czerwca odbył się w naszej szkole Franciszkański Dzień Tańca. Nasza klasa zaprezentowała na nim swój układ taneczny:)

Centrum Nauki Kopernik

9 czerwca spędziliśmy dzień w Centrum Nauki Kopernik. Było bardzo sympatycznie :)

 

    

 

 

Gra terenowa „Poznajemy Łazienki Królewskie”

7 czerwca nasza wychowawczyni Monika Kwiek i p. Agnieszka Goszczycka, nauczycielka języka polskiego, zabrały nas do Łazienek Królewskich na przygotowaną przez siebie grę terenową „Poznajemy Łazienki Królewskie”. Razem z nami poszła klasa 5b. Podzielono nas na trzy drużyny, każda z grup otrzymała zadania i rozpoczęliśmy bieg po Łazienkach w celu lepszego ich poznania. Przyjemność sprawiło nam jedno z zadań. Otóż trzeba było dobiec do restauracji Trou Madame a tam czekały na nas pyszne pucharki lodowe :)

                   

 

Pielgrzymka do Asyżu

 

Na przełomie marca i kwietnia 2017r. odbyliśmy długo oczekiwaną pielgrzymkę do Asyżu, śladami św. Franciszka. Czekaliśmy cały rok na tę chwilę.

Odwiedziliśmy m.in. Tarvisio, Padwę, Asyż, Watykan, La Vernę, Fonte Colombo, Wenecję :)

Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia :)

 

 

 

Za kulisami Teatru Wielkiego

6 marca 2017r. zwiedziliśmy Teatr Wielki. Oprowadzono nas po jego kulisach. Wrażenie zrobiły na nas ogromne przestrzenie, które znajdują się za kulisami. Widzieliśmy pracownie osób, które dbają o dekoracje do przedstawień, mogliśmy zwiedzić magazyn kostiumów. Jednym słowem dzień pełen wrażeń.