Adwentowy Dzień Skupienia

Dziś, 11 grudnia 2017 r. nasza klasa uczestniczyła w szkolnym Adwentowym Dniu Skupienia. Uczniowie słuchali konferencji br. Terencjana, przygotowywali plakaty o zagrożeniach wiary, które składali w darze podczas Ofiarowania na Mszy Świętej. Brali czynny udział w Bibliodramie – wiosłowali w łodzi na wzburzonym morzu, zarzucali sieci w nadziei na owocny połów ryb. Nie było to łatwe. Gdy zrezygnowany Szymon kazał im wracać do brzegu, nadszedł Pan Jezus, który poprosił ich aby powrócili na głęboki wody i jeszcze raz zarzucili sieci. Wyciągnęli całe mnóstwo ryb, a każda z ryb miała na sobie imię jednego ucznia z naszej klasy.

 

Wirus, haker, szpieg, kwarantanna czy ban? – o bezpieczeństwie w sieci

29 listopada 2017 roku uczniowie klasy 6b uczestniczyli w pasjonującej lekcji na temat wirusów, hakerów, programów szpiegowskich w Bibliotece Publicznej przy ul. Ludowej. Zgłębiali tajniki „samoobrony” przed zagrożeniami w sieci i na portalach społecznościowych. Temat był na tyle ciekawy, że uczniowie zadawali mnóstwo mądrych pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi:)

Our group project – English Lesson 6ab

I WENT TO THE MARKET AND I BOUGHT ….

Oto zaprojektowane i przygotowane przez uczniów kl. 6AB plansze imitujące targ, na który później wybrali się i robili zakupy.

Bez oręża

Październik upłynął w naszej klasie po hasłem „Bez oręża” w myśl franciszkańskiego zawołania Pokój i Dobro. Jedna grupa przygotowała prezentację zawierającą cytaty z Pisma Świętego mówiące o pokojowym, pełnym miłosierdzia sposobie rozwiązywania konfliktów i problemów między ludźmi. Druga grupa przeprowadziła  kilka wywiadów na temat przebaczenia wcielając się w rolę świętego lub innej sławnej postaci oraz dziennikarza. Natchnieniem do tego była rozmowa o przebaczeniu w kontekście zamachu na życie Jana Pawła II. Oto krótka fotorelacja:

   

Franciszkański Dzień Tańca

13 czerwca odbył się w naszej szkole Franciszkański Dzień Tańca. Nasza klasa zaprezentowała na nim swój układ taneczny:)

Centrum Nauki Kopernik

9 czerwca spędziliśmy dzień w Centrum Nauki Kopernik. Było bardzo sympatycznie :)

 

    

 

 

Gra terenowa „Poznajemy Łazienki Królewskie”

7 czerwca nasza wychowawczyni Monika Kwiek i p. Agnieszka Goszczycka, nauczycielka języka polskiego, zabrały nas do Łazienek Królewskich na przygotowaną przez siebie grę terenową „Poznajemy Łazienki Królewskie”. Razem z nami poszła klasa 5b. Podzielono nas na trzy drużyny, każda z grup otrzymała zadania i rozpoczęliśmy bieg po Łazienkach w celu lepszego ich poznania. Przyjemność sprawiło nam jedno z zadań. Otóż trzeba było dobiec do restauracji Trou Madame a tam czekały na nas pyszne pucharki lodowe :)