Muzeum Geologiczne

W dniu 22 maja klasa 4 udała się do Muzeum Geologicznego na niezwykłą lekcję paleontologii. Dinozaury, skamieliny, złoto głupców to tylko niektóre rzeczy, które dane nam było zobaczyć. Bawiliśmy się bardzo dobrze zwłaszcza kiedy próbowaliśmy swoich sił w przekopywaniu dużej kuwety z piachem w celu odnalezienia „skarbów

W SALONIE FRYZJERSKIM

 

 

 

10 kwietnia uczennice klasy 4 odwiedziły salon fryzjerski Włoski Styl. Dziewczynki z wielką radością poddawały się różnym zabiegom Pani Fryzjerki. Na koniec pobytu niektóre z dziewczynek były nie do poznania.

GRA HISTORYCZNA

13.03.2017 klasa 4 uczestniczyła w Grze Historycznej. W tym roku tematem Gry Była Obrona Jasnej Góry. Udział w grze przybliżył uczniom ten fragment historii Polski 

Hej kolęda kolęda

 

Szkolne kolędowanie zgromadziło wielu uczniów w kaplicy szkolnej. Całą uroczystość rozpoczął występ klas 5. Po nim uczniowie klasy 3 i 4 wspólnie wykonali jedną z kolęd grając na fletach.

Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazje posłuchać solowych wykonań. Byliśmy dumni  kiedy w kaplicy (chyba po raz pierwszy) rozległ się dźwięk saksofonu. Wszystko za sprawą naszej klasowej saksofonistki Tereski J. Brawo !

 

KLASA 4 z wizytą w TVP

Podczas jednego z listopadowych poranków mieliśmy możliwość poruszania się korytarzami gmachu przy ulicy Woronicza. Z dużą ciekawością odwiedzaliśmy kolejne studia nagrań.Ku uciesze wszystkich sportowych entuzjastów byliśmy w Studio Sport, skąd relacjonowane są wszystkie wydarzenia sportowe. Byliśmy w studio Pytania na śniadanie a także uczestniczyliśmy w nagraniu programu  Jaka to melodia- dyskretnie obserwując pracę pani Barbary Kurdej Szatan i pana Rafała Brzozowskiego. Mało brakowało o zdobylibyśmy autografy  :)

Na koniec odwiedziliśmy miejsce przedstawiające historię TVP a  następnie jak prawdziwe gwiazdy błyszczeliśmy na ” ściance”.

 

Adwent

Z inicjatywy Iny i Julki powstał w klasie Kalendarz Adwentowy. W tym roku zawierał on dość nietypowe zadania. Jednym z zadań było hasło świąteczne porządki i polegało na gruntownym wysprzątaniu własnej szafki. Kolejne zadanie polegało na ustawieniu się całej klasy do zdjęcia podczas przerwy śniadaniowej oraz przekonanie nauczyciela dyżurującego aby pstryknął fotkę.

Klaso 4!!! Wystawiam 6 za talent porządkowy, umiejętność pracy w zespole i skuteczną negocjację z nauczycielem dyżurującym. (Wielkie dzięki dla Pani Agnieszki za zdjęcie)

INTEGRACJA – NAJLEPSZA KURACJA

Podczas jednej z godzin wychowawczych udało nam się skorzystać z uroków zimy. Zabrakło nam sani, większej liczby łopat a niektórym suchych rękawic. Efekt pracy widoczny był z 2 piętra. :)

Mikołajki

Moja 5-letnia córka zapytała „Mamo dlaczego jak ja mam imieniny to tylko ja dostaję prezenty, a jak Mikołaj ma imieniny to wszyscy dostają?

Co prawda nie udało nam się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ale z pewnością Mikołaj do nas przybył i to ten prawdziwy nie krasnal. Błyskotliwie i dowcipnie odpowiadał na wiele pytań tych najbardziej dociekliwych uczniów. Głównym tematem była rózga i kryteria jej przyznawania :) :) :)  Po wizycie Mikołaja wspólnie zasiedliśmy do stołu a następnie udaliśmy się do kina

.

Dzień Nauczyciela

Wszystkim stojącym,  wiszącym na drabinkach i tym, którzy pobiegli już do szatni przebierać się na lekcje WF-u :) :) :)

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ       Anna Bogumił

Święty Wojciech Biskup z Pragi

Tegoroczny Bal Wszystkich Świętych był dla klasy 4 okazją do przypomnienia sobie postaci św. Wojciecha. Krótkie przedstawienie o świętym, a także  brawurowe wykonanie autorskiej piosenki odkryło wiele talentów scenicznych klasy. Po przedstawieniu świętych był czas na tańce i szaleństwo w sali gimnastycznej