Dary dla dzieci z Domu Dziecka

 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do cyklicznej akcji „Cukierkowy poniedziałek”. Samorząd Szkolny przekazał 9 kwietnia 2018 roku wszystkie zebrane słodycze i środki higieniczne jednemu z warszawskich domów dziecka. Raz jeszcze składamy wszystkim Bóg zapłać.

Samorząd z opiekunem

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniach 1–2 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego.
     W czwartek (1. lutego) rozgrywały się eliminacje, natomiast w piątek odbyły się finały.  Turniej był zorganizowany przez członków i opiekunów samorządu szkolnego. Uczniowie walczyli o puchar pani Dyrektor w dwóch kategoriach: klasy I-IV oraz V-VII. Czytaj dalej TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

WALENTYNKI

WALENTYNKI

       Dnia 14.02.2018 roku w naszej szkole zostały zorganizowane walentynki. Przez cały dzień można było wrzucać do specjalnej skrzynki swoje laurki. W piątek 16.02.2018 roku samorząd szkolny rozdał wszystkim odbiorcom walentynkowe pocztówki. Czytaj dalej WALENTYNKI

PRZEDŚWIĄTECZNA POMOC UBOGIM – PODZIĘKOWANIA

Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

przed świętami Bożego Narodzenia została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka produktów żywnościowych i artykułów chemicznych. Samorząd szkolny przygotował 15 paczek, do których dołączył zebrane słodycze w ramach akcji cukierkowy poniedziałek. Dary zostały przekazane Grupie Charytatywnej AUXILIUM, działającej przy parafii św. Bonifacego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, prosząc jednocześnie o dalsze wsparcie w akcji cukierkowy poniedziałek – następna zbiórka już w najbliższy poniedziałek 12 lutego.

SAMORZĄD SZKOLNY WRAZ Z OPIEKUNAMI PRZEKAZUJE SERDECZNE PODZIĘKOWANIA :)

Święto Szkoły

     Tradycją stało się, że 4 października, razem ze Świętem Patrona, odbywa się ślubowanie pierwszoklasistów. Tak było i w tym roku.
Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w szkolnej kaplicy. Następnie odbyła się uroczysta akademia. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie klasy IIIb zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili blaski i cienie szkolnego życia, przypomnieli o prawach  i obowiązkach ucznia, a także zadeklarowali chęć pomocy swoim młodszym kolegom. Potem przyszedł czas na występ bohaterów tego dnia; uczniów klasy Ia  i Ib.

    Pierwszoklasiści prezentowali przed samym Świętym Franciszkiem i 
wszystkimi zebranymi, to co już wiedzą o szkole i Polsce. Egzamin zdali śpiewająco, dlatego mogli przystąpić do ślubowania. Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia i nasi pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Św. Franciszka. Po oficjalnej części uroczystości, nastąpił czas zabawy, którą poprowadził Święty Franciszek. Uczniowie, nauczyciele i wszyscy goście doskonale bawili się podczas wspólnego tańca i śpiewu.

Konkurs MasterChef

      W naszej szkole odbyła się już kolejna edycja Konkursu MasterChef. Jak zwykle chętnych było bardzo wielu. Nasi uczniowie zaprezentowali talenty kucharskie na bardzo wysokim poziomie. Jury miało bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie potrawy były bardzo smaczne ale udało nam się wyłonić zwycięzców.

Kategoria I

I Miejsce:         Adam Pyjor
II Miejsce:       Esperanza Nogueiras Kunicka
III Miejsce:      Olaf Szczegielniak
Wyróżnienie:   Milena Redosz

MasterChef 25.05 (2)

 

 

 

 

 

 Kategoria III-VI

I Miejsce:         Maja Matyjaszkiewicz 4a
II Miejsce:       Zofia Serej 5
III Miejsce:      Alicja Chmielewska 6c
IV Miejsce       Maciej Chomicz 6a
V Miejsce         Julian Jamroży 4a i Zuzanna Gąszcz 4a
Wyróżnienie:   Jakub Tomaszek 6b  MasterChef 25.05 (6)

Konkurs Tańca

14.04. 2016 r. Samorząd szkolny zorganizował Konkurs Tańca.  Grupy taneczne oraz indywidualni tancerze przygotowali się poprzez stworzenie układu i ćwiczenia, żeby dzielni wystąpić przed czcigodnym jury. Konkurencja była duża, a jury surowe. Po trudnych debatach jury w składzie p. Hubert, Gabriela K. i Maja S. wyłonili zwycięzców:

DSC_0061

 

 

DSC_0023

 

 

Klasy 1-3

1 miejsce
Izabela Sulej, Zofia Gajek,
Barbara Kotowska

2 miejsce
Smulko Aniela,
Antonina Brzozowska

3 miejsce
Barbara Janicka, Wodzińska Gabriela,
Zawadzka Marta

DSC_0087Klasy 4-6

1 miejsce
Adrianna Zawisza
2 miejsce
Zosia Berent
ex aequo z Mają Schwarz
i Zosią Grudowską

3 miejsce
Zosia Kulczycka i Zosia Serej

 Wyróżnienie
Hania Szulborska

Gratulujemy Zwycięzcom!