Święto Szkoły

     Tradycją stało się, że 4 października, razem ze Świętem Patrona, odbywa się ślubowanie pierwszoklasistów. Tak było i w tym roku.
Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w szkolnej kaplicy. Następnie odbyła się uroczysta akademia. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie klasy IIIb zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili blaski i cienie szkolnego życia, przypomnieli o prawach  i obowiązkach ucznia, a także zadeklarowali chęć pomocy swoim młodszym kolegom. Potem przyszedł czas na występ bohaterów tego dnia; uczniów klasy Ia  i Ib.

    Pierwszoklasiści prezentowali przed samym Świętym Franciszkiem i 
wszystkimi zebranymi, to co już wiedzą o szkole i Polsce. Egzamin zdali śpiewająco, dlatego mogli przystąpić do ślubowania. Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia i nasi pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Św. Franciszka. Po oficjalnej części uroczystości, nastąpił czas zabawy, którą poprowadził Święty Franciszek. Uczniowie, nauczyciele i wszyscy goście doskonale bawili się podczas wspólnego tańca i śpiewu.

Konkurs MasterChef

      W naszej szkole odbyła się już kolejna edycja Konkursu MasterChef. Jak zwykle chętnych było bardzo wielu. Nasi uczniowie zaprezentowali talenty kucharskie na bardzo wysokim poziomie. Jury miało bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie potrawy były bardzo smaczne ale udało nam się wyłonić zwycięzców.

Kategoria I

I Miejsce:         Adam Pyjor
II Miejsce:       Esperanza Nogueiras Kunicka
III Miejsce:      Olaf Szczegielniak
Wyróżnienie:   Milena Redosz

MasterChef 25.05 (2)

 

 

 

 

 

 Kategoria III-VI

I Miejsce:         Maja Matyjaszkiewicz 4a
II Miejsce:       Zofia Serej 5
III Miejsce:      Alicja Chmielewska 6c
IV Miejsce       Maciej Chomicz 6a
V Miejsce         Julian Jamroży 4a i Zuzanna Gąszcz 4a
Wyróżnienie:   Jakub Tomaszek 6b  MasterChef 25.05 (6)

Konkurs Tańca

14.04. 2016 r. Samorząd szkolny zorganizował Konkurs Tańca.  Grupy taneczne oraz indywidualni tancerze przygotowali się poprzez stworzenie układu i ćwiczenia, żeby dzielni wystąpić przed czcigodnym jury. Konkurencja była duża, a jury surowe. Po trudnych debatach jury w składzie p. Hubert, Gabriela K. i Maja S. wyłonili zwycięzców:

DSC_0061

 

 

DSC_0023

 

 

Klasy 1-3

1 miejsce
Izabela Sulej, Zofia Gajek,
Barbara Kotowska

2 miejsce
Smulko Aniela,
Antonina Brzozowska

3 miejsce
Barbara Janicka, Wodzińska Gabriela,
Zawadzka Marta

DSC_0087Klasy 4-6

1 miejsce
Adrianna Zawisza
2 miejsce
Zosia Berent
ex aequo z Mają Schwarz
i Zosią Grudowską

3 miejsce
Zosia Kulczycka i Zosia Serej

 Wyróżnienie
Hania Szulborska

Gratulujemy Zwycięzcom!