Spotkanie autorskie z Paniami Anną Moszyńską i Dorotą Łoskot-Cichocką

Dnia 24 kwietnia uczniowie klas I-IV spotkali się z p. Anną Moszyńską – pisarką oraz p. Dorotą Łoskot-Cichocką – ilustratorką. Twórczynie przybliżyły nam postać św. Stanisława Kostki, któremu poświęciły książkę Odwrócona lornetka.

Dowiedzieliśmy się, że Staszek był normalnym nastolatkiem, z którym pewnie każdy z nas chciałby się zaprzyjaźnić – nie unosił się na co dzień kilka metrów nad ziemią i nie chodził przez cały czas z pobożnie złożonymi rękami. Za to rzeczywiście gorąco kochał Pana Boga, sporo czasu spędzał na rozmowie z Nim, był gotowy ponieść dla Niego wiele trudów i wykazać się odwagą, a także okazywał wrażliwość na potrzeby innych.

Ponadto Panie wyjaśniły nam, skąd wziął się tytuł opowieści o Patronie dzieci i młodzieży, dlaczego atrybutem niezbędnym przy tworzeniu mozaiki jest lornetka oraz jak powstają
ilustracje do książki.

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie krokiem do zaprzyjaźnienia się ze św. Staszkiem Kostką oraz do rozwijania swoich pasji.

Monika Kowalczyk

 

41. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

 Łucja Kopaczewska i Anna Sękowska z kl. Ib, Barbara Janicka z kl. IV oraz Dominik Kopaczewski z kl. Va reprezentowali naszą szkołę dnia 21 marca 2018 roku w dzielnicowym etapie 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczniowie recytowali po dwa utwory literackie. Wszyscy otrzymali dyplomy pamiątkowe podczas uroczystej gali w Ośrodku Kultury FORMA przy ul. Żuławskiego 4/6.

Serdecznie gratulujemy odwagi naszym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Łyłka

Dary dla dzieci z Domu Dziecka

 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do cyklicznej akcji „Cukierkowy poniedziałek”. Samorząd Szkolny przekazał 9 kwietnia 2018 roku wszystkie zebrane słodycze i środki higieniczne jednemu z warszawskich domów dziecka. Raz jeszcze składamy wszystkim Bóg zapłać.

Samorząd z opiekunem

Konkurs jubileuszowy

  Z okazji Jubileuszu 25-lecia
Szkoły Podstawowej
im. św. Franciszka 
ogłaszam konkurs dla uczniów
klas 6 i 7
na wykonanie
prezentacji multimedialnej
o historii szkoły.


Projekt konkursowy może być realizowany indywidualnie lub grupowo (max. 2 osoby).
 

  1. W prezentacji muszą znaleźć się odniesienia do następujących wydarzeń i postaci:
  • bł. Honorat Koźmiński i M. Eleonora Motylowska, Zgromadzenie Sług Jezusa,
  • zakup całej posesji przy ul. Teresińskiej w dniu św. Józefa 19 marca 1918 roku,
  • historia szkoły podstawowej: nauka w pomieszczeniach w domu przy ul. Teresińskiej, kontenery, poświecenie kamienia węgielnego, budowa obecnej szkoły, architekci, poświęcenie szkoły i kaplicy,
  • osoby dyrektorów i posługujących kapłanów,
  • ilość uczniów uczęszczających aktualnie do szkoły i absolwentów z całego okresu funkcjonowania szkoły,
  • kilka wydarzeń ukazujących charakter i specyfikę szkoły.

Czytaj dalej Konkurs jubileuszowy

Konkurs na Hymn Szkoły

 „HYMN SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. ŚW. FRANCISZKA W WARSZAWIE”

 W październiku 2018 roku  nasza Szkoła będzie świętować swoje 25–lecie.
Z tej okazji, zapraszamy wszystkie Rodziny naszej społeczności szkolnej do wzięcia udziału w konkursie na napisanie nowego tekstu hymnu szkoły.

Czytaj dalej Konkurs na Hymn Szkoły