Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień szósty

 Ostatnie spotkania na ziemi włoskiej, już nie śladem św. Franciszka, ale śladem jego ducha. Dziś odwiedziliśmy Loreto – miejsce, do którego został przeniesiony domek Matki Bożej przez rodzinę de Angeli. Miejsce to zostało uświęcone obecnością tej cennej relikwii, dlatego podczas mszy św. polecaliśmy Matce Bożej nasze rodziny. Mogliśmy dotknąć świętości, wsłuchać się w codzienność Maryi.  

Czytaj dalej Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień szósty

Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Piąty

Dzień piąty naszej pielgrzymki. Rozpoczęliśmy podjazdem w górę do sanktuarium La Verna. Może mniej wietrznie, ale trochę mroźnie przywitała nas góra, która była świadkiem otrzymania przez św. Franciszka stygmatów. Odwiedziliśmy kaplicę stygmatów, modliliśmy się w miejscu, które jest nad skałą, na której św. Franciszek otrzymał stygmaty. Kiedy już przemieszczaliśmy się dalej p. Grzegorz zaproponował że może zapytamy czy dostępna jest kapliczka gdzie można dotknąć wspomnianej skały.

Czytaj dalej Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Piąty

Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Czwarty

W tym dniu osiągnęliśmy cel naszej pielgrzymki, u stóp grobu św. Franciszka uczestniczyliśmy we mszy św. To było niezwykłe i wzruszające przeżycie. Św. Franciszek przywitał nas o poranku silnym wiatrem i pochmurnym niebem, ale jego bazylika pełna ciszy i otwartości ogrzała nasze serca. Po liturgii sprawowanej w intencji naszej wspólnoty szkolnej przy grobie Świętego podążyliśmy na zwiedzanie całego gmachu katedry. Oprowadzał nas mieszkający w Asyżu ojciec Tomasz OFMconv, który omawiając słynne freski Giotta odświeżył naszą dotychczasową wiedzę o życiu patrona Szkoły.

Czytaj dalej Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Czwarty

Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Drugi

Już drugi dzień naszego pielgrzymowania, pożegnaliśmy gościnne Santa Maria di Salla i willę Isabela i wyruszyliśmy w kierunku Padwy. Po krótkim przejeździe autokarem przeszliśmy na plac przed Bazyliką św. Antoniego, by o 9:00 uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w jednym z kościółków, wchodzących w skład kompleksu klasztornego. Dołączyła do nas inna grupa z Polski, byśmy razem mogli modlić się i uwielbiać Boga. Nasz zespól muzyczny pod kierunkiem Teresy prowadzeniem śpiewu pomagał nam w głębokim zaangażowaniu w przeżywanie liturgii.

Czytaj dalej Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Drugi

Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Pierwszy

 Wczoraj o 20:00 po Mszy Świętej w szkolnej kaplicy klasa VIa wyruszyła na szlak pielgrzymki do św. Franciszka. Po długiej nocy w autokarze, rozprostowaliśmy nogi  w Gryfinie, na sławnej już dla naszych grup trampolinie. Przed południem na tarasie hotelu Ibis na tle przepięknego jeziora polodowcowego i Alp uczestniczyliśmy we mszy św. sprawowanej przez br. Terencjana.

Do miejsca naszego noclegu Willi Isabela dotarliśmy przed czasem i przed 16:00 byliśmy zakwaterowani w pokojach. Teren wokół willi był dla nas. Każdy zakątek został zbadany ale najwięcej emocji wzbudziła sieczkarnia wspomnienie dawnych czasów.

Czytaj dalej Pielgrzymka do Asyżu 2019 kl. 6a – Dzień Pierwszy

Jasełka

5 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie świąteczne. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą , po której wszyscy mogli wspólnie pokolędować. Następnie przyszedł czas na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasy drugie. Uczniowie, ich rodzice i rodziny, nauczyciele i zaproszenie goście obejrzeli inscenizację pt. „Cicha Noc”.

Na scenie pojawili się Maryja, święty Józef, anioły, pastuszkowie, Trzej Królowie, przedstawiciele zawodów, dzieci i narratorzy. Wszyscy mali aktorzy mieli piękne stroje, a także byli doskonale przygotowani do swoich ról.

Kolędy, scenografia, wzruszające słowa padające ze sceny sprawiły, że wszyscy mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa i poczuć atmosferę minionych Świąt.

Powtarzając za naszymi narratorami na ten nowy rok życzymy:
nauczycielom spełnienia planów i marzeń. Sukcesów w pracy zawodowej, zdrowia cennego, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce. dużo uśmiechów i żadnych trosk.
  Rodzicom, aby mieli trochę wytchnienia i mniej kłopotów codziennych. By też spełniły się Wam marzenia w dzieciach rozsądnych, radosnych, zdrowych i dzielnych.
I życzymy również całemu światu tego co wszystkim potrzeba. Pokoju, uśmiechów, słońca i kwiatów.

Spotkanie świąteczne – Jasełka

 5 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie świąteczne. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą, po której wszyscy mogli wspólnie pokolędować. Następnie przyszedł czas na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasy drugie. Uczniowie, ich rodzice i rodziny, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli inscenizację pt. „Cicha Noc”. Czytaj dalej Spotkanie świąteczne – Jasełka