Jubileusz w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka

 Za nami pierwsza część świętowania z okazji 25-lecia szkoły oraz 100-lecia pobytu wspólnoty Sług Jezusa na warszawskich Sielcach. Ósmego października było niezwykle uroczyście, śpiewnie, muzycznie i zarazem refleksyjnie.

Obchody zaczęły się w duchu modlitwy od mszy świętej, której przewodniczył J. Ekscelencja ks. Bp. Jan Piotrowski. Przed rozpoczęciem uroczystej Eucharystii główny celebrans poświęcił ścienne malowidło, którego twórcą jest absolwent naszej szkoły – Ksawery Kowalski. Powstało ono specjalnie dla upamiętnienia ćwierćwiecza placówki. W żywych, przyciągających wzrok kolorach, przedstawia wielkich świętych należących do rodziny franciszkańskiej: św. Franciszka, św. Ojca Pio, św. Klarę, św. Maksymiliana, bł. Honorata i św. Antoniego. Święci ukazani zostali na tle Asyżu. W homilii ks. biskup nawiązał do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i podkreślił wkład wspólnoty Sług Jezusa w odbudowę wolnej ojczyzny. Czytaj dalej Jubileusz w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka

Rada Rodziców

Członkowie Rady Rodziców

Rok szkolny 2018/19

Funkcja
Imię i Nazwisko
Wybrany z klasy
Przewodniczący Łukasz Jęczmiński   V A
 Wiceprzewodniczący Magdalena Mycek II A 
Sekretarz  Magdalena Kopińska VII A 
 Członkowie Rady Marcin Małachowski I A 
  Katarzyna Krysicka I B
  Magdalena Mycek II A
  Monika Świeżewska II B 
  Krzysztof Strzałkowski III 
  Paweł Przychodzeń IV A
  Urszula Gołaszewska IV B 
  Błażej Jękot VI A
  Michał Marzec VI B
  Anna Blińska – Gut VII B
  Andrzej Szymczak VIII

5 x pieniądz, czyli wizyta w CP NBP

Dnia 27 września 2018 roku klasa IV a wybrała się na zajęcia ekonomiczne do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Na lekcji, która trwała ok. 90 minut, poznaliśmy pięć bardzo różnych opowieści o pieniądzu:

1. Czy pieniądze są od zawsze?
2. Skąd się wzięły?
3. Jak wyglądały dawniej?
4. Jakie przedstawienia znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych?
5. Czy monety zawsze są okrągłe?

Dzięki pani przewodnik poznaliśmy odpowiedzi na te pytania i nie tylko. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy ciekawe zadania w kartach pracy w formie książeczek, które mogliśmy zabrać ze sobą na pamiątkę. Zwiedziliśmy łącznie 5 sal: Spotkanie z pieniądzem, Twórca pieniądza i produkcja pieniądza, Antyk–średniowiecze–nowożytność, Gabinet numizmatyka, Skarbiec. Oczywiście największym powodzeniem cieszyła się prawdziwa sztaba złota, którą mogliśmy podnieść lub dotknąć, bo to było nie lada wyzwanie – sztaba waży ponad 12,5 kg i jest warta ok. 2 milionów złotych.

Na pewno powrócimy do tego miejsca.

Sala Antyk–średniowiecze–nowożytność
z symbolicznym drzewem wiedzy pośrodku

Skarbiec z przeszklonymi drzwiami skarbcowymi

Sala Spotkanie z pieniądzem – każdy z nas mógł w tej magicznej sali usypać jak największe góry złotych monet, niestety, wirtualnych

SZKOLNY KONKURS MAM TALENT

 Dnia 30 maja 2018 roku na świetlicy klas 4-7 odbył się w naszej szkole konkurs MAM TALENT. Samorząd szkolny wraz z opiekunami przesłuchał 41 uczestników w czterech kategoriach: ŚPIEW, TANIEC, GRA NA INSTRUMENCIE, INNE. Poniżej załączamy listę zwycięzców.

Czytaj dalej SZKOLNY KONKURS MAM TALENT